Windows 10'da Başlat Menüsü Yanıt Vermiyor

Windows 10’da başlat menüsü tıklayınca hiç tepki vermiyor, açılmıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

lion lion (595)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10'da Başlat Menüsü Yanıt Vermiyor

    Windows 10’da Başlat menüsünün yanıt vermemesi durumunda aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz;

    Çözüm Önerisi

    Görev çubuğunda boş bir yere sağ tıklayıp Görev Yöneticisini çalıştırınız.

    2 – Dosya menüsünten Yeni Görev ( Çalıştır )  seçeneğine tıklayınız.

    3 – Bu görevi yönetici ayrıcalıklarıyla oluştur. Seçeneğini işaretleyiniz.

    4 – Powershell yazıp TAMAM‘ a tıklayınız.

    5 – Aşağıdaki komutu açılan pencereye yapıştırın.

    $manifest = (Get-AppxPackage Microsoft.WindowsStore).InstallLocation + ‘AppxManifest.xml’ ; Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $manifest

    Ek olarak aşağıdaki komutları bilgisayarın not defterine yapıştırıp başlat menüsü.BAT olarak kaydedip yönetici olarak çalıştırırsanız da sorun çözülür.

    Taskkill /f /IM explorer.exe

    start explorer.exe

    exit

    lion lion (595)