Windows 10'da Framework yüklü olduğu halde çalışmıyor

Bir kaç programı kurarken Framework yüklemesinin gerektiği uyarısını alıyorum ve bu programları install yapamıyorum.

manual olarak Framework 4 yüklemeye çalışıyorum ve şu uyarıyı alıyorum:

".NET Framework 4.5.2 veya sonraki bir güncelleştirme bu bilgisayarda zaten yüklü."

zaten yüklü gözüküyor fakat programları kurmaya çalışırken devreye Framework neden girmiyor ve programı niçin kuramıyorum?

İşletim sistemi Windows 10 Home SL

muvel muvel (332)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Microsoft .NET Framework Repair Tool programı ile .net Framework'u onarmayı dener misin?

    Microsoft .NET Framework Repair Tool indir

    Bir sonraki ekranda NetFxRepairTool.exe seçmeli ve download demelisin.

    NetFxRepairTool.exe çalıştıktan sonra sistemi tarayacak ve .net framework ile ilgili sorunları bulup düzeltecektir.

    Changes Complelete dediği anda işlem bitmiş oluyor.

    hakan hakan (15424)