windows 10 da geçerli powershell komutları windows 8 de 7 de nasıl çalıştırılır?

Powershell sürümü / versiyonu nasıl yükseltilir / güncellenir?

Windows 10'da geçerli powershell komutları windows 8 de 7 de nasıl çalıştırılır?

Windows 10'da ki powershell modülleri nasıl windows 7 / 8'e yüklenir / kurulur?

Windows 10'a yerleşik / tümleşik / bütünleşik gelen power shell windows 7'ye / 8'e nasıl kurulur?

kullanici622551 kullanici622551 (61)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10 daki komutları alt sürümlerde çalıştırabilmek için powershell sürümü yükseltmek gerekir. Böylece internette sadece windows 10 da geçerlidir gibi yazan powershell komutlarını çalıştırılabilir. Powershell  Windows Management Framework aracıyla güncellenebilir. Araç şu bileşenleri güncelleştirir:

    • Windows PowerShell
    • Windows PowerShell Desired State Configuration (DSC)
    • Windows PowerShell Tümleşik komut dosyası ortamı (ISE)
    • Windows Uzaktan Yönetim (WinRM)
    • Windows Yönetim Araçları (WMI)
    • Windows PowerShell Web Hizmetleri (Management OData IIS uzantısı)
    • Yazılım Envanter Günlüğü (SIL)
    • Sunucu Yöneticisi'ni CIM sağlayıcısı

    Bileşenlerin bozulmaması için .net framework ve visual c++ paketlerinin hepsi kuruluyken WMF'yi kurun. Bileşenler bozulursa dism komutlarıyla sahte olmayan windows yansısı konumunu belirterek bilgisayarı onarın.

    Kurulumu

    kullanici622551 kullanici622551 (61)