Windows 10'da GodMode'u ("Tanrı Modu") nasıl etkinleştirilir?

0

İlk olarak Windows 7 ile ortaya çıkan GodMode (bir başka deyişle "Tanrı Modu"), işletim sisteminin derinliklerine inip, onu kontrol altına almamıza izin veriyordu. Bazı kullanıcılar tarafından "süper yönetici modu" veya "JediMode" olarak da adlandırılan bu klasörü, Windows 10'da da oluşturabiliyormuyuz? Nasıl?..

temmuz temmuz (12473)
5 yıl önce sordu

  Toplam 1 Cevap


  0

  Windows 10'da GodMode'u etkin hale getirmek için yapmanız gereken oldukça kolay. Öncelikle masaüstüne sağ tıklayarak açılan menüden "Yeni", ardından "Klasör" seçeneklerine tıklayın.

  Yeni oluşturduğunuz klasörün adını GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C} olarak değiştirin ve Enter'a basın. Bunun ardından klasörün simgesi, sistem ayarlarını temsil eden bir simgeyle değişecek. Simgenin üzerine çift tıkladığınızda ise gizli ayarlara ulaşabileceksiniz.

  Windows 10, GodMode yoluyla şu an itibariyle yaklaşık 250 ayar sunuyor. Bilgisayarınızda yüklü olan araçlara göre ayarların sayısı, çok daha fazla olabilir. Klasörün masaüstünüzde görünmesini istemiyorsanız, bunun yerine başlangıç ekranına (metro/modern) sabitleyebilirsiniz.

  temmuz temmuz (12473)
  5 yıl önce cevaplandı

  • Bir nevi android te root, ios ta jailbreak gibi bişey sanırım :) ismailsarp 5 yıl önce
  • Android ve iPhone'dan çok anlamam. Resim ekledim. Resimde görüldüğü gibi :) temmuz 5 yıl önce
  üyelik gerektirir

  Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

  Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
  uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol