Windows 10'da HP laptop klavyede parlaklık tuşu çalışmıyor

Merhaba, benim windows 10 ekran parlaklığını düşlüremiyorum, düşürüyorum imleç iniyor aşa ama ekran parlaklığı sabit kalıyor düşmüyor. Sorunu nasıl çözebilirim?

ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba, sorun İntel'in yeni sürümünde hata olmuş, bende bir forum'da çözümünü buldum. Çözümü bu sekildedir.

    Sol alt'ta bulunan windows simgesine sağ tıklayın > Aygıt Yöneticisi > Görüntü bağdaştırıcı > Ekran kartı'na sağ tıklayın > Özelikler > Sürücü > Sürücüye geri dön btonuna tıklayın.

    NOT: Ben az önce yaptığım için Sürücüye geri dön butonu kapalı, işlemi yapmadan önce açıktı yapdım.

    ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Çözümün için teşekkür ederiz. omercik 5 yıl önce

    Ekran parlaklığı diyerekten güç seçeneği modunu değiştiriyor olabilir misin? Windows 10 1809 sürümünde bu yanılgı benim de başıma geldi. Ben de ilk zamanlarda biraz afallamıştım sonradan farkına vardım.

    Bu konuda detaylı bilgi yer alıyor: Windows 10'un 1809 sürümünde parlaklık ayarı nasıl değiştirilir?

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Yaptım ama olmuyor ilkaybaki16 5 yıl önce
    • Problemi tam olarak çözemedim. Yapamadığın şey nedir? @ilkaybaki16 omercik 5 yıl önce
    • Benim HP laptopumun kravyesinden parlaklık düşürme/arttırma tuşları var. Parlaklık düşürme tuşuna baştığımda https://i.hizliresim.com/dvWp7n.png iniyor ama parlaklı sabit kalıyor yani düşmüyor. ilkaybaki16 5 yıl önce