Windows 10 da Kayıtlı Wi-Fi Ağlarının şifrelerini nasıl görüntüleyebilirim?

Windows 10 da Wi-Fi şifresini nasıl görüntüleyebilirim?

Windows 10 işletim sisteminde kayıtlı bulunan Wi-Fi ağlarının parolalarını nasıl görüntüleyebilirim?

Windows 10 da kayıtlı ağların şifrelerini nasıl bulurum?

ismailsarp ismailsarp (6010)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 7 işletim sistemi üzerinde kayıtlı Wi-Fi ağlarının parolalarını Ağ ve Paylaşım merkezi üzerinden kolay bir şekilde görebiliyorduk.Windows 8 ve Windows 10 da bu görüntüleme kısmı kaldırılmış durumda.Bu değişikliği güvenlik için yapmış olabilirler.Ancak öğrenmenin farklı bir yolu daha var.

    Windows 10 işletim sistemi üzerinde kayıtlı bulunan Wi-Fi şifrelerini/parolalarını CMD komut ekranı sistemiyle öğrenebilirsiniz.

    Windows 10 da wifi şifresi nasıl görüntülenir?

    Windows 10 işletim sisteminde kayıtlı bulunan Wi-Fi ağlarının parolalarını nasıl görüntüleyebilirim?

    1. Başlat arama bölümüne çalıştır yazarak çalıştırı başlatın veya Windows +R tuşları ile çalıştır ı başlatın.

    2. cmd komut ekranında aşağıdaki komutu yazın.ProfileName kısmına bilgisayarınızda kayıtlı olan ve görüntülemek istediğiniz ağın adını yazın. (Ben SARP-AP ağını yazdım)

    netsh wlan show profile name=“ProfileName” key=clear

    benim yazdığımın örneği;

    netsh wlan show profile name=“SARP-AP” key=clear

    3. Çıkan sonuçta aşağısaki Security settings bölümünde Key Content in karşısında şifrenizi görebilirsiniz.

    Not: Bu yöntemi Windows 8/8.1 üzerindede deneyebilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)