Windows 10'da kısayol ikonlarının üzerinde beyaz kağıt ikonu sorunu

Bir türlü çözümüne ingilizce kaynaklar dahil ulaşamadığım sorundur. Resimde görebileceğiniz üzere bu sorunu ortadan kaldıramadım hiç bir şekilde. Yardım bekliyorum bu konuda.

Buradan bakabilirsiniz

mertjohandeveloper mertjohandeveloper (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Öncelikle böyle bir sorun yaşıyorsanız eğer ilk önce sizden denemenizi isteyeceğim şey Aygıt Yöneticisinegidip Ekran Kartınızı devre dışı bırakarak denemenizi öneririm. Ekran kartı sürücünüz Windows 10 için uygun olmayabilir. Devre dışı bıraktıktan sonra düzelme olduysa sorun ekran kartınızda sürücünüzdedir. Eğer hala sorun devam ederse;

    Klavyenizden Windows tuşu ile beraber R tuşuna basınız. Çalıştır penceresine “netplwiz” yazıp Tamam‘ı tıklayınız. Ekle butonuna tıklayıp alt taraftaki Microsoft hesabını olmadan oturum aç (Önerilmez) seçeneğini seçerek ilerleyiniz

    İşlem tamamlandığında listeye gelen kullanıcıya çift tıklayıp Grup Üyeliği kısmından Yönetici seçeneğini seçiniz ve Tamam butonlarına bastıktan sonra oturumunuzu kapatınız. Sol alt köşede yeni oluşturduğunuz kullanıcıyı seçerek oturumunuzu açıp problemi kontrol ediniz

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

      Eğer Sistem Geri Yükleme açıksa ve aktifse hiç uğraşma, sistemi problem öncesi bir geri alma noktasına geri al:

      Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

      Not: Benzer problemlere en kolay ve pratik çözümler için PC'lerde (Windows işletim sistemi yüklü PC'lerde) Sistem Geri Yükleme daima aktif halde bulundurulmalıdır.

      Edit:

      AVG kurulumu bozulduysa yeniden başka bir setup'tan kurmak denenebilir:

      AVG Anti-Virus Free Edition 2016 Build 7294 (tıkla)

      temmuz temmuz (12505)
      8 yıl önce cevaplandı

      • sistem geri yükleme işe yarıyor fakat sileceğim program AVG virüs programları. bunları silince ve yeniden başlayınca tekrar eski duruma geliyor simgeler. Acaba uygulama içerisinde mi bir şeyleryapmak gerekir ? mertjohandeveloper 8 yıl önce
      • Tam olarak anlayamadım belirttiğin şeyi ama eğer AVG problemli olabilir diyorsan (..ki olabilir), onu kaldır ve test etmek için AVG Anti-Virus Free Edition download et sisteme onu kur. Linkini mesajım altına ekliyorum. temmuz 8 yıl önce