Windows 10'da klasörlerde mavi ok simgesi oluştu

Ben bugün hiçbirşey yapmadan kendi kendine windows10 da klasör,müzik ve notepad++ simgelerinin değiştiğini görüyorum.simgelerde belirgin değişiklik yok sadece sağ üst kısmına iki adet mavi ok gelmiş.

1)Bunun sebebi nedir?

2)Eski haline nasıl getirebiliirm?

sapphire sapphire (66)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Klasörün üzerindeki birbirine bakan iki mavi ok o klasör sıkıştırıldı demektir.

    Windows 10 son güncellemelerden sonra bir özellik getirdi: Diskte eğer yeterince yer kalmadıysa o zaman Windows klasörleri de dosyaları sıkıştırıyor. Yani senin bilgisayarında bir virüs yok. Sadece dosyaların sıkıştırılmış. Öncelikle diskinde yer açmalısın.

    "Şuan diskimde yar var" diyebilirsin. Bu sıkıştırmadan dolayı bir yer açılması. Sen biraz diskinde dosya silmeli ve temizlik yapmalısın. Şunları bir dene:  Klasör üzerinde birinine bakan iki mavi ok tıkla.

    Ayrıca diskinde yar açmak için şu linki incele: Windows 10'da gereksiz dosyalar nasıl silinir?

    Çözümde ayrıca videoda var. Sana yardımcı olacaktır.

    hakan hakan (15409)