Windows 10 da programlarım internete bağlanmıyor

windows 10 kullanıyorum uzun zamandır son 1 haftadır programlarım internete bağlanmıyor vpn programları olsun avast olsun tekrar deneyin diyor ama chromeden falan sıkıntı yok sebeebi nedir acaba

kullanici40447 kullanici40447 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Türkiye'de pek çok VPN engelli maalesef. Engellenmiş olan bi VPN'i kullanıyor olma ihtimalin yüksek.

    Psiphon VPN şu an çalışıyor. Onu deneyebilirsin, buradan indir: https://psiphon3.com/psiphon3.exe

    Avast'a gelince onu tam anlayamadım. Kaldırıp tekrar yüklemen sorunu çözebilir.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • yok bütün programlarda böyle engellenmemiş vpn kullanıyorum yinede bağlantı yok kullanici40447 5 yıl önce

    Sistemini bir hafta geriye almayı, yani problem öncesine geri dönmeyi deneyebilirsin:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

    • o olmaz ya windows güncellemesi yaptım böyle oldu nasıl düzelir başka yolu yokmu kullanici40447 5 yıl önce
    • Windows 10 1809 güncellemesini yapınca mı böyle oldu? @kullanici40447 omercik 5 yıl önce
    • Bu tür problemlerin çözümü için ya PC başında olacak ve doğrudan tetkikleri yapacaksın yada en kolay yoldan sistemi geri alacaksın. Diğer türlü şunu yap bunu dene gibi çok uğraştırıcı ve başarı şansı az olur. Ama windows güncellemesini yeniden yapmak çokta problem olmaması gerekir. Kolay gelsin @kullanici40447 temmuz 5 yıl önce
    • Nokta virgül, hiç bir imla işareti kullanmıyorki doğru dürüst anlaşılsın @farurhenho temmuz 5 yıl önce

    Bağlantının türü nedir?

    Evden mi yoksa bir ofis ortamından mı deniyorsun? Bu önemli. Bağlantın bir firewall ile denetleniyor olabilir.

    Özellikle ofis ortamında kullanıyorsan bağlantını engelleyen bir firewall olabilir ve bu sebepten bahsettiğin programlar internete bağlamıyor olabilir.

    Yine evde bir firewall yazılımı kullanıyorsan Chrome haricindeki tüm uygulamaların internete erişimini engellenmiş olabilir

    hakan hakan (15424)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Bencede bu olabilir @kullanici40447 Eğer PC'de yüklü bir firewall programı / uygulaması varsa (ZonAlarm, Comodo Firewall vb) onların çalışmasını durdur ve yeniden kontrol et. temmuz 5 yıl önce
    • Windows 10 güncelleme sonrasında uygulamaların internete bağlanmama sorunu yaşayan kullanıcı var mı diye kontrol ettim ama böyle bir şey göremedim. Muhtemelen uygulamaların internete bağlanmasını engelleyen bir yazılım var @temmuz @kullanici40447 hakan 5 yıl önce