Windows 10'da sistem geri yükleme nasıl açılır?

Windows 10 işletim sisteminde sistem geri yükleme nasıl aktif edilir?

alattin alattin (16999)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10'da sistem geri yükleme nasıl açılır?

    Windows 10 bilgisayarlarda sistem geri yükleme kapalı olabilir. Windows 10 işletim sistemi de diğer eski işletim sistemleri gibi sistem geri yükleme hizmetine sahiptir.

    Windows 10 bazı bilgisayarlarda sistem geri yükleme varsayılan olarak kapalı geliyor. Microsoft tarafından resmi bir açıklama yapılmasa da özellikle disk alanı kısıtlı olan bilgisayarlarda sistem geri yükleme noktaları fazla yer kaplayacağından bu özelliğin kapalı geldiğini düşünüyorum.

    Windows 10'da sistem geri yükleme hizmetini açmak için şu yolu deneyebilirsiniz:

    1. Windows ve R tuşlarına birlikte açın. Açılan çalıştır penceresine rstrui.exe yazın ve enter tuşuna basın.
    2. Sistem Koruması kapalı uyarısını göreceksiniz. Sistem korumasını yapılandır seçeneğini tıklayın.
    3. Sistem koruması penceresinde Yapılandır seçeneğine tıklayın.
    4. Sistem Korumasını Aç seçeneğini işaretleyin.
    5. Uygula ve Tamam'ı tıklayın.

    Bu şekilde Windows 10 işletim sisteminde sistem geri yüklemeyi açmış olacaksınız.  Düşük kapasiteli SSD disklerde özellikle yer sorunu olabileceğini aklınızdan çıkartmayın.

    alattin alattin (16999)