Windows 10'da tam ekran videolarda görev çubuğu videonun üzerinde kalıyor sorunu

Merhabalar;

Öncelikle ben YouTube'u fazla kullanan biriyim. Her gün çeşit çeşit videolar izlerim. Ancak bugün bir sorunla karşılaştım. Videoyu tam ekran yapınca görev çubuğu kaybolmuyor. Öyle kalıyor.

Resim : http://i.hizliresim.com/ldE3rr.png

@alattin @hakan @notify @candan @murat @temmuz @ismailsarp

Resimdede gördüğünüz gibi görev çubuğu gitmiyor

toprak34 toprak34 (2026)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Windows 10'da tam ekran videolarda görev çubuğu videonun üzerinde kalıyorsa, çözüm iiçin şunu dene;

    1. Ctrl+Shift+Esc tuşlarına birlikte bas.
    2. Görev yöneticisi açılacaktır. İşlemler sekmesini tıkla.
    3. Burada Windows Gezginini bul.
    4. Sağ tuşla tıkla ve yeniden başlat'ı seç.

    Windows 10'da tam ekran videolarda görev çubuğu videonun üzerinde kalma sorununu çözecektir.

    Çözüm 2:

    1. Görev çubuğunu sağ tuşla tıkla
    2. Görev çubuğunu kilitle seçeneğinin işaretini kaldır.

    alattin alattin (16984)
    7 yıl önce cevaplandı

    • teşekkürlerr toprak34 7 yıl önce
    • @alattin windows gezginini yeniden başlatınca pc mi yeniden başlayacak? toprak34 7 yıl önce
    • @hamburger hayır yeniden başlamayacak alattin 7 yıl önce
    • @alattin abi çoookkk teşekkürler siz olmasaydınız ben napardımm toprak34 7 yıl önce
    • @hamburger rica ederim :) alattin 7 yıl önce
    • Windows Gezginini yeniden başlatmak gerçekten kolay, hızlı ve güvenilir çözüm oluyor. Görev Çubuğu kilitinin kaldırılmasında ise problemin ortadan kalkması sonrası çubuğu kilitsiz halde bırakmak sakıncalı olabilir; çubuk üzerinde kontrolsüz bazı degisikliklerin meydana gelmesine, kaymalara, bozulmalara vb yol açabilir. Bunun için problemin düzelmesinden sonra Görev Çubuğunun yeniden eski haline getirilmesi (kilitlenmesi) unutulmamalıdır. Bu ikazı @alattin yapmamış, ben yapayim @hamburger temmuz 7 yıl önce
    • sağol @temmuz, saygılar :) alattin 7 yıl önce
    • Bilmukabele :) @alattin temmuz 7 yıl önce
    • @temmuz @alattin @candan cevaplarınız için teşekkürlerr toprak34 7 yıl önce

    yotube videolarda tam ekran da görev çubuğu gözükmez zaten normal dir hatalı bir durum yok alta dikdörtgen şeklindeki yarım ekran sekmesine tıklatın o şekilde görev çubuğu kapanmaz görünür

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      Video oynatma (yürütme) programlarında bir ekranı kapla vardır birde tam ekran. Ekranı kapla olanında oynayan video ekranı kaplar ama görev çubuğu hariçtir ve o görülmeye devam eder. Tam ekranda ise görev çubuğuda görülmez, onun kapladığı alanda dahil tam ekran olur (video üzerinde çift tıklama veya tam ekran simgesinin tıklanması).

      Bunları karıştırıyor olabilirmisin acaba?

      Birde farklı tarayıcıda dene istersen. Veya aynı tarayıcıda başka bir video oynatarak dene bakalım. O şekillerde sonuç aynımı olacak yoksa değişecekmi? Bunlarıda görmeli ve gerekiyorsa ona göre çözümler araştırmalısın.

      Bu arada hemen her derdin devası, problemlere karşı tartışmasız etkili Sistem Geri Yükleme ile hata öncesine geri dönmek çok kolay. Bilhassada bu karşılaştığın türden problemlerde bu böyle yapılmalı; ilk akla gelen çözüm olmalı:

      Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

      temmuz temmuz (12505)
      7 yıl önce cevaplandı

      • hayır anlatmak istediğim şu youtube da tam ekran yapıyorum ama görev çubuğu kaybolmuyor toprak34 7 yıl önce
      • videoyu youtube dan izliyorum resme dikkatli bakın toprak34 7 yıl önce
      • tamam deneyeyim toprak34 7 yıl önce
      • Opera tarayıcı kullandım yine aynı toprak34 7 yıl önce
      • @temmuz araştırdım bu sorun bir çok kişide var ama benimki sadece youtube ve benzeri video oynatma sitelerinde. diğer kişilerin tam ekran oyun uygulama vb. lerdede görev çubuğu kaybolmuyormuş. bu sorun korsan windows ta görülen bir şeymiş. ancak benim windows um orjinal. toprak34 7 yıl önce
      • Dediğim şekilde sistem geri yükleme ile problem öncesine dönebilirsin. En kolay ve garantili çözümdür. temmuz 7 yıl önce
      • @temmuz sistem geri yükleme yapmak istemiyorum, daha yeni indirdiğim önemli dosyalarım var toprak34 7 yıl önce
      • Sistem Geri Yüklemede kişisel dosyalarına ve downloadlara birşey olmaz (Yüklenmiş programlar ise silinir ve çalışmaz. Sürücülerde aynı şekilde..) ama tedibir olarak yine onları yedeklyebilirsin. Yedekleme bir flash belleğe olabilir veya PC'de sistem geri yükleme haricinde tutulan windows yüklü bölümden başka bir disk bölümüne.. Bu Sistem Geri Yükleme programı arabiriminden ayarlanabiliyor ve zaten en doğrusu ve güzel olanıda böyle olmalı. Hatalar windows yüklü C: bölümünde olacağına göre mesela D: sistem geri yükleme harici tutularak saklanılması,/kaybedilmemesi gereken dosyalar oraya taşınmalıdır. temmuz 7 yıl önce