Windows 10'da Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi Nasıl Etkinleştirilir

Anonim Anonim (156)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    1. Windows + R tuşlarına basın
    2. notepad yazın tama butonuna tıklayın
    3. Not defterine şunları yazın
    4. Windows Registry Editor Version 5.00

      [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows Photo Viewer\Capabilities\FileAssociations]
      ".tif"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
      ".tiff"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
      ".png"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
      ".jpeg"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
      ".jpe"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
      ".jpg"="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"
    5. Dosya menüsünden Farklı Kaydet... seçeneğine tıklayın
    6. Kayıt türünü Tüm Dosyalar olarak değiştirin
    7. Dosya adını S.reg olarak ayarlayın
    8. Kaydet butonuna tıklayın
    9. Kaydettiğiniz S.reg dosyasını açın
    10. Gereken onayları verin
    11. .jpg, .jpeg, .jpe, .png, .tif, .tiff formatında resim açmaya çalıştığınızda Bu dosyayı nasıl açmak istiyorsunuz? penceresi açılacak
    12. Uygulamalar listesinde Windows Fotoğraf Görüntüleyicisini seçin
    13. . dosyalarını açmak için her zaman bu uygulamayı kullan seçeneğini işaretleyin
    14. Tamam butonuna tıklayın
    Anonim Anonim (156)