Windows 10'da Windows Script Host svchost.vbs hatası

Bilgisayarı açtıktan sonra ekran açıldıktan sonra 2 gündür aşağıdaki uyarıyı alıyorum. Nedenini bilen var mı acaba?

Windows Script Host svchost.vbs
Hata izin verilmedi
Microsoft VBScript çalışma hatası

NOT: Bilgisayara WİNDOWS 10 yüklü.

habib701 habib701 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hataya sebep olan svchost.vbs dosyası yüksek ihtimalle bir virüse ait dosya. VBS dosyaları script yani basitçe oluşturulmuş kısa uygulama dosyalarıdır. İçindeki bir zararlı kod çalıştırılmak isteniyor ama Windows 10 buna izin vermiyor.

    Önerim hızlı bir şekilde virüs taraması yapman.

    Önce bununla:  Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır?

    Sonrada bununla taramanda fayda var: Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

    Bu işlemlerden sonra virüs bilgisayarından temizlenecek sonra da aldığı hata mesajı ortadan kalkacaktır.

    hakan hakan (15424)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Malwarebytes silinmiyor muş bilgisayardan doğru mu acaba? habib701 6 yıl önce
    • @habib701 Eğer silemiyorsan revo uninstaller ile kaldırabılırsın. Ancak kaldırırken hata veriyor ise programı tamamen kapatmanız lazım. temmuz2004 6 yıl önce
    • @habib701 öyle bir şey yok, siliniyor. hakan 6 yıl önce
    • Yorumlarınız için teşekkür ederim sağolun Allah sizden razı olsun habib701 6 yıl önce