Windows 10'da Windows Update Hata Kodu 0x80080005 Nasıl Düzeltilir?

Bilgisayarımı hiç güncelleyemiyorum ve 0x80080005 hatasını alıyorum güncelleyeceğim zaman ne yapmam lağzım. Virüs taraması fakat hiç bir şey çıkmadı yine aynı hatayı alıyorum. Bilgisayarımı nasıl güncelleye bilirim. Ek olarak güncelleme programı var mı hiç bir türlü çözülemez mi bu sorun. Bu sorunu çöze bilmek için ne yapmam lağzım.

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu sorunu ben de yaşamıştım ben şu şekilde çözmüştüm fakat ben 2 yöntemi de paylaşacağım çünkü biri işe yaramaz ise diğerini deneme şansın olur.

    1.Çözüm [Kolay yöntem]

    1. İlk olarak şu Update sorun gidericiyi indir
    2. Ardından bu uygulamayı aç ve sorun gidermeyi dene.

    2.Çözüm [Bu yöntem CMD ile gerçekleşir]

    1. Windows arama kısmına CMD yaz ve yönetici olarak aç
    2. Ardından altdaki komutları kopyala ve CMD ye yapıştır.
      • net stop wuauserv
        net stop cryptSvc
        net stop bits
        net stop msiserver
        ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
        ren C:\Windows\System32\catroot2 catroot2.old
        net start wuauserv
        net start cryptSvc
        net start bits
        net start msiserver
        pause
    3. ​​​​​​​Bu komutları yapıştırdıkdan sonra işlem bitince bilgisayarını yeniden başlat sorunun düzelecektir eğer düzelmez ise bana ulaşa bilirsin

    darkcrak darkcrak (5168)