Windows 10 'da yerel kullanıcı nasıl eklenir?

Windows 10 da Microsoft hesabı ile değil de yerel kullanıcı hesabı ile oturum açmak istiyorum. Windows 10'da yerel kullanıcı nasıl eklenir?

hakan hakan (15394)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10 işletim sisteminde kullanıcı eklerken iki seçeneğiniz var:

    • Outlook, hotmail gibi uzantılı email adresinizle yani bir Microsoft hesabı ile kullanıcı ekleme
    • Bir de Microsoft hesabınız yoksa veya Microsoft hesabı istemiyorsanız yerel kullanıcı ekleme

    Windows 10 yerel kullanıcı ekleme için şu adımları uygulayın:

    1. Windows 10 arama bölümüne Diğer kullanıcıları ekle, düzenle veya kaldır yazın ve enter tuşuna basın.
    2. Karşınıza Aile ve diğer kullanıcılar penceresi gelecek. Bu pencerede Bu bilgisayara başka birini ekle seçeneğini tıklayın.
    3. Bu kişi nasıl oturum açacak penceresinde Bu kişinin oturum açma bilgilerine sahip değilim linkine tıklayın.
    4. Microsoft hesabı oluştur penceresinde Microsoft hesabı olmayan bir kullanıcı ekleyin seçeneğine tıklayın
    5. Bu bilgisayar için bir hesap oluşturun penceresinde kullanıcı adınızı ve parolanızı belirleyin. Bu ekranda 3 adet hatırlatma sorusu olaca bunları seçin ve cevaplarını yazın

    Artık yerel bir Windows 10 hesabı oluşturdunuz. Bununla bilgisayara giriş yapabilirsiniz. Dilerseniz daha sonra hesap türünü değiştir bölümüden standart kullanıcı olan bu kullanıcıyı yönetici olarak ayarlayabilirsiniz.

    hakan hakan (15394)