Windows 10 daki programlar açılmıyor

Windows 10 kullanıyorum 2 hafta önce steamden total war:shogun 2 ve tomb raider indirdim ama oyunları açmaya çalıştığımda pc hiç bir tepki vermiyor sadece programlar görev yöneticisinde 1 saniye kalıyor ardından kapanıyor shgoun 2 yi exe den açabiliyorum ama tomb raider hiç bir şekilde açılmıyor

alperen700 alperen700 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Ekran kartını güncellemeyi daha önceden denedin mi?

    İlk olarak ekran kartını DDU ile kaldır ve sonradan ekran kartını indir.

    Display Driver Uninstaller kullanımı | DETAYLI ANLATIM

    Ekran kartımı güncelledim fakat hiçbir işe yaramadı ne yapmam gerek?

    Bu programları indirmende fayda var yani indir ve kur.

    DirectX End-User Runtime Web Installer Bunu da indir bunda bilgisayarının mimarisi önemli değil yani "Bit" versiyonu.

    Halen daha sorunum düzelmedi ne yapmam gerekiyor?

    Eğer bilgisayarın güncel değil ise güncellemeyi dene. Bilgisayarında antivirüs programı kullanıyorsan devre dışı bırak.

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

      Normalde bir kaç şey isteyecektim ama şimdilik aşağıda kileri yap;

      1  -  )  SYSWOW64 klasöründe ki D3DX9_43.dll dosyasını sil.
      Tam Yolu : C:\Windows\SysWOW64\D3DX9_43.dll

      2  -  )  System32 klasöründe ki D3DX9_43.dll dosyasını sil.
      Tam Yolu : C:\Windows\System32\D3DX9_43.dll

      Ve aşağıdakini indir kur.

      Oyun dosyalarında bi' ihtimal bozukluk olabilir, oyun dosyalarını doğrula;

      Steam > Kütüphane > "Oyun" > Sağ tık > Özellikler > Yerel Dosyalar > Dosya Bütünlüğünü doğrula.

      hydra hydra (3800)
      3 yıl önce cevaplandı

        Cevap yazdığınız için teşekkürler yarın deniyeceğim sonucu sizle paylaşacağım.

        alperen700 alperen700 (1)