Windows 10'dan Windows 7 veya Windows 8.1'e nasıl geri dönerim?

Windows 10 yüklü bir bilgisayardan daha önce yüklü olan Windows 7 veya Windows 8.1 işletim sistemine nasıl geri dönerim?

Windows 10 yüklü bir bilgisayara tekrardan Windows 7 veya Windows 8.1 nasıl yüklenir?

murat murat (12492)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10'dan Windows 8.1 veya Windows 7 işletim sistemine geri dönmek mümkündür. Fakat bunun için bazı koşullar söz konusudur.

    Öncelikle Windows 10 hangi versiyonunu kullanıyorsunuz bunu öğrenmeniz lazım.  Windows 10 sürümünü öğrenmek için şu yolu izleyin:

    1. Başlat'a tıklayın.
    2. Ayarlara tıklayın.
    3. Sisteme'e tıklayın.
    4. Soldaki menüden Hakkında bölümüne tıklayın.
    5. Açılan sayfayı aşağı kaydırın ve Windows özellikleri başlığı altındaki sürüm numarasını bulun. Örneğin : Sürüm 1709 gibi.

    Windows 10 Sürüm 1511 kullanıyorsanız yükleme tarihinden sonra 1 ay içinde eski Windows 7 veya Windws 8.1 işletim sistemine dönerbilirsiniz.

    Windows 10 Sürüm 1607 ve üzeri bir sürüme sahip Windows kullanıyorsanız 10 gün içinde eski işletim sistemine dönebilirsiniz.

    Öncelikle Windows 10'dan Windows 7 veya Windows 8.1'e dönmek için:

    1. Windows 10 Ayarlar bölümüne gidin.
    2. Daha sonra  Güncelleştirme ve güvenlik  bölüne dokunun / tıklayın.
    3.  Kurtarma bölümüne geçin.

    Burada Geri dönme seçeneğini bulacaksınız. Fakat burada geri dönme seçeneği yoksa, Windows temiz kurulum ile yüklenmiş demektir. Yani eski işletim sistemi tamamen silinmiş ve yerine Windows 10 yüklenmiş demektir.

    Bu durumda yapılması gereken bilgisayara format atmak ve sıfırdan Windows 7 veya Windows 8.1 kurmak gerekir.

    murat murat (12492)