windows 10 defender "sizin virüs ve tehdit korumanız kuruluşunuz tarafından yönetilir" hatası alıyorum.

evet sorunum bu youtube ta videonuzu izledim fakat her seferinde yeniden geliyor 2 çözümüde denedim sonuç hep aynı.

(ekleme: bilgisayarıma bir virüs bulaşmış cpu ve ram kullanımı çok yüksek %70 seviyesine çıkabiliyor.

onunda ss'ini bırakıcam çözümü varsa onun içinde yardım edebilir misiniz?)

ahmetyasin ahmetyasin (9)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba ben gorele28 ve size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

    Bunu deneyebilir misin?

    - Windows Tuşu ve S tuşlarına aynı anda basın arama yerine Komut İstemi yazıp sağ tıklayın ve Komut İstemi (Yönetici) seçin.
    - Bu komutu yazın ve Enter tuşuna basın:
    [kod] REG DELETE "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender" /v DisableAntiSpyware[/code]
    - Onay için Y yazın ve Enter tuşuna basın
    - Komut İstem'i kapatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Ekleme bilgisayarında virüs olduğunu söylemişsin o virüsü kaldırmayı dene https://download.eset.com/com/eset/tools/installers/live_eav/latest/eset_nod32_antivirus_live_installer.exe bu linke tıklayıp kur

    gorele28 gorele28 (387)
    3 yıl önce cevaplandı

    • ERROR: The system was unable to find the specified registry key or value. bu hatayı verdi ahmetyasin 3 yıl önce
    • ekleme yaptım gorele28 3 yıl önce

    Şu yöntemi dene güncellemeler yapacağım.

    1.Çözüm:

    1- İlk olarak CMD'yi yönetici olarak aç.

    2- Ardından şu komutu gir. " REG DELETE "HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows Defender" / v DisableAntiSpyware "

    3- Yukarıdaki komutu girdikten sonra YES/NO soruyor sen Y tuşuna bas ve enter tuşuna bas.

    2.Çözüm:

    Eğer ek bir antivirüs programı kullanıyorsan onu kaldırmayı dene.

    3.Çözüm:

    Temiz ön yükleme yapmayı dene.

    Windows 10 temiz önyükleme nasıl yapılır?

    4.Çözüm:

    Bilgisayarını güncellemeyi dene.

    5.Çözüm:

    1- CMD'yi yönetici olarak aç

    2- Ardından alttaki komutları teker teker yaz ve enter tuşuna tıkla.

    regsvr32 softpub.dll
    regsvr32 wintrust.dll
    regsvr32 initpki.dll
    regsvr32 wups.dll
    regsvr32 wuweb.dll
    regsvr32 atl.dll
    regsvr32 mssip32.dll

    3- En son olarak bilgisayarını yeniden başlat

    darkcrak darkcrak (5158)