Windows 10 Defender tek başına yeterli mi?

merhaba windows 10 da ki defender tek başına virüslere karşı yeterli olurmu bana pek yeterli gibi gelmedi

yanına başka bir antivirüs kursam daha mı iyi olur örneğin avast

maximus maximus (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Avast yazılımı bilgisayarları yavaşlatıyor ve hiçte bana göre iyi bir yazılım değil. Windows defender virüsleri bazen buluyor bazen bulamıyor buluncada silemiyor. Bilgisayarına başka bir antivirüs programı yükleyebilirsin daha güvenli olur senin açından çünkü Windows defender iyi değil. Bana sorarsan şu antivirüs programlarından birini kullanabilirsin.

    Panda dome nedir? Panda dome nasıl kullanılır?

    Kaspersky nedir? Kaspersky nasıl kullanılır?

    Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

      Windows Defender'in yanına başka koruma programı kuramazsın, kurduktan sonra otomatik olarak Windows Defender devre dışı kalır ve onun yerine kurduğun program devralır;

      Tavsiyem 1 Aylık deneme sürümü olan Kaspersky Internet Security'i kullanman ve deneme sürümü bitince Kaspersky Security Cloud yüklemen.

      Ayrıca Bu Anti-Virüs/Gerçek Zamanlı koruma'nın yanına MalwareBytes kurmalısın. MalwareBytes'ı sadaece taramalar için kullan eğer RAM'in düşükse.

      hydra hydra (3800)
      3 yıl önce cevaplandı

        Windows 10 Defender bir antivirüs programı. Başka bir antivirüs programı yüklediğinde Windows 10 Defender devreden çıkar.

        Normal bir bilgisayar kullanıcısı için Windows 10 Defender yeterlidir.  Normalden kastım internette gezinen, temel windows uygulamalarını kullanan biri için Windows Defender yeterlidir.

        hakan hakan (15424)