Windows 10 desteği bitiş tarihi ne zaman?

Windows 11'e geçmedim ve Windows 10 ile devam etmek istiyorum. Fakat Microsoft'un Windows 10 desteği ne zaman bitecek merak ediyorum. Windows 10 desteği bittiğinde ne olacak mesela? Windows 10 kullanmaya devam edebilecek miyim?

1ogrenci 1ogrenci (9)
1 hafta önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10 desteği ne zaman bitecek?

    Microsoft'un Windows 10 desteğini keseceği tarih 14 Ekim 2025

    14 Ekim 2025 tarihinden sonra Windows 10'a destek vermeyecek veya ücretli destek verecek.

    Bu tarihten sonra elbette Windows 10 kullanmaya devam edebilirsin ama extended security updates (ESUs) yani genişletilmiş güvenlik güncellemeleri için para ödemek gerekecek. 14 Ekim 2025 tarihinden sonra Microsoft Windows 10 için sadece kritik güvenlik güncellemeleri yayınlayacak bunlar da ücretli olacak.

    ESU denilen şey kritik güvenlik açıklarını giderecek yamalar olacak.

    İşletmeler için ESU ücretleri şu şekilde olacak: 1 yıl için 61$,  2 yıl için 122$,  3 yıl için 244$ olacak

    Eğitim kurumları için  ESU ücretleri 1 yıl için 1$, 2 yıl için 2$  ve 3 yıl için 4$ olacak

    Kişisel kullanım için  ESU ücretleri henüz açıklanmış değil.

    ESU (genişletilmiş güvenlik güncellemeleri) için  para ödemezsem ne olacak?

    Windows 10 için kritik güvenlik güncellemesi çıkarsa bunlar sizin bigisayarınıza yüklenmeyecek. Bunun dışında Windows 10 kullanmaya devam edeceksiniz.

    hakan hakan (15424)
    1 hafta önce cevaplandı