Windows 10 - Destek Birimiyle İletişim Kısayolu Oluşturmak

Masaüstünde Destek Birimiyle İletişim uygulamasının kısayolu nasıl oluşturulur

Anonim Anonim (156)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    1. Masaüstünde boş bir alana sağ tıklayın açılan menüden Yeni ►Kısayol seçeneğine tıklayın
    2. Gelen penceredeki konum kısmına %windir%\explorer.exe shell:Appsfolder\Windows.ContactSupport_cw5n1h2txyewy!App yazın ve İleri'ye tıklayın
    3. Kısayola Destek Birimiyle İletişim adını verin Son'a tıklayın
    Anonim Anonim (156)
    7 yıl önce cevaplandı

      Bunun için hiç kodlarla falan uğraşmaya gerek yoktur. Zaten bu kodların akıllarda kalması mümkün olmaz.Bir yerlerden kod araştırarak bu yola gidilmeside kısa bir yol değildir, tam tersine yolu uzatır, gecikmelere yol açar.

      Görev Çubuğu ve Başlangıç ekranında kısayol bağlantıları ve ikonlar nasıl oluşturulur:

      - Görev çubuğu üzerinde Başlat düğmesi yanında Windows'u ara düğmesi (büyüteç ikonlu) tıklanır ve arama satırına kısayolu oluşturulacak uygulamanın ismi yazılır. Bu yapıldığında uygulamaya ait bağlantı üst kısımda görülecektir.

      - Windows'u ara arabirimi üst kısmında görülen uygulama bağlantısı mouse ile sağtıklanır. Sonrada tercihe göre "Görev çubuğuna sabitle" veya "Başlangıç ekranına sabitle" seçilerek -tıklanıp- bu yol ile sözü edilen yerlerde kısayollar oluşturulur.

      Masaüstünde nasıl yapılır:

      - Önce Başlanıgıç ekranında (Modern) sabitlenir. Daha sonrada buradan mouse ile tutularak masaüstüne sürüklenir.

      Bu kadar kolay ve pratik olur.

      temmuz temmuz (12505)