Windows 10 Dil değiştirme nasıl yapılır?, Windows 10 Dilini ingilizceye nasıl çevirebilrim?

Windows 10 Dil değiştirme nasıl yapılır?

Windows 10 dilini nasıl değiştirebilirim?

Windows 10 Dilini ingilizceye nasıl çevirebilrim?

Windows 10 Dilini almancaya nasıl çevirebilrim?

Windows 10 Dilini fransızcaya nasıl çevirebilrim?

ismailsarp ismailsarp (6010)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows 10 işletim sisteminiz Single Language sürümü değilse ve Home veya Pro sürümlerine sahipseniz Windows 10 Türkçe olan işletim sistemini hiçbir ek yazılım indirmeden Windows 10 üzerinden kolay bir şekilde dil değiştirme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

    Windows 10 dilini nasıl değiştirebilirim?

    1. Başlata gelin ve ayarlar yazısına tıklayın.

    2.Açılan ayarlar menüsünden Zaman ve dil seçeneğini seçin.

    3.Ardından soldaki Bölge ve Dil seçeneğine tıklayın.Sağ taraftaki bölümde şuanda bilgisayarınızda yüklü olan dilleri görebilirsiniz.Bu diller arasında istediğiniz dil yok ise Dil ekle butonuna tıklayın.

    4. İngilizce dilini bulun ve tıklayın. (Siz istediğini bir dili seçebilirsiniz)

    5.İngilizce için ABD(United States) seçeneğini seçebilirsiniz.

    6.Arından yüklü olan diller bölümüne ingilizce eklenecektir.ingilizcenin üzerine tıklayarak altta bulunan Varsayılan olarak ayarla butonuna tıklayın.

    7.Bu aşamadan sonra dili eklemiş olduk.Bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

      1.Bilgisayarda denetim masasına ( kişisel bilgisiyar ayarına) gelerek zaman-dil-bölge seçeneğini seçiniz.

      2.Dil ekle kısmından istediğiniz dili seçiniz.

      3.Altta bulunan varsayılan ayarını uygulayınız.

      4. Daha sonra bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

      enes7534 enes7534 (13)