Windows 10 Disk kullanımı %100 sorunu yaşıyorum

Arkadaşlar şimdi benim Sistemimde görev yöneticisine baktığım zaman PC başladıktan 2-3 dakika falan HDD %100 civarı dolaşıyor  5 dakika sonra aşağıdaki resim. Normalmi? birdemouse takılıyor bazen..... birde CPU Durduk yere yüksek sıcaklık normal

nvidiagtx nvidiagtx (690)
6 yıl önce sordu

  • "..yüksek sıcaklık normal" nedir? temmuz 6 yıl önce
  • 20 derece nvidiagtx 6 yıl önce
  • İmlanı düzeltmelisin :) 20 Derece çok değil ve hatta garip bir şekilde az bile. İşlemci için ilk defa bu kadar düşük sıcaklık derecesi duydum. temmuz 6 yıl önce
  • :) abi hızlı yazdım ne yazdığımı görmedim :) @temmuz abi bu arada Benim PC Max 56 Derece gördü nvidiagtx 6 yıl önce
  • bu arada görev yöneticisi yiyor DİSK'Ten bellekten görev yöneticisini açtığım zaman HDD %3 yada %0 Açtıktan 3 sn sonra % 95 Civarı :) nvidiagtx 6 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Antiviürs programları ile taramayıı dene

Ayrıca şu konuyada göz at tıkla ingilizceni biraz zorlaman gerekecek..

Ve birde buna bak tıkla

temmuz2004 temmuz2004 (47)
6 yıl önce cevaplandı

  • Uzmanım.net'te açılmış alakalı konular yeterli olmazsa paylaştığın linke bakar :) Ayrıca sende önce sitemiz içi konulara bakmalısın. Bunlar yeterli olmazsa başka yerli ve/veya yabancı sitelere bakarsın. temmuz 6 yıl önce
  • @temmuz en iyi uzmanlara nasil girebilirim? temmuz2004 6 yıl önce
  • Bunlar zamanla olur. Bilgi ve tecrübelerin giderek artar, öyle.. :) @temmuz2004 temmuz 6 yıl önce
  • @temmuz2004 sağolasın ben 2 antivirüs programı ile taradım bir sıkıntı çıkmadı nvidiagtx 6 yıl önce

İlk olarak sisteminin genel bakım ve kontrollerini yapmalısın:

Windows işletim sistemlerinde hatalar nasıl düzeltilir, problemler nasıl çözülür (Sorun giderme), bakım nasıl yapılır? (tıkla)

Ayrıca site içi "%100 Disk" muhtevalı konulara (tıkla)  bakarsın.

Mouse takılması ile alakalı olarak birde farklı mouse denemelisin, kablosuz ise pil değişikliğide yaparsın.

Eğer işlemci fazla ısınıyorsa bunun içinde önce bir kasa içi temizlik yaparsın ve sonra gerekirse termal macun yenilemesine gidersin.

İşlemci sıcaklıklarına Aida 64 (tıkla) programı ile bakabilirsin.

temmuz temmuz (12505)