Windows 10 dokunmatik yüzey (touchpad) fare hareketleri çok yavaş sorunu

Windows 10'da dokunmatik yüzey üzerinden işlem yapıyorum. Fare hareketleri çok yavaş. Dokunmatik yüzey hassas değil. Bu sorunu nasıl çözerim?

murat murat (12492)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Yeni Windows 10 kurulumu yaptığım bir bilgisayarda Touch pad yani dokunmatik yüze çok yavaş işliyordu.  Fare hareketleri o kadar yavaştı ki bir yerden başka bir here 2-3 hareketle götürebiliyordum. Sorunu şöyle çözdüm

    • Windows 10 arama bölümüne Dokunmatik yüzey gecikmesi olup olmayacağını seçin yazın. Sistem ayarlarında Dokunmatik yüzey gecikmesi olup olmayacağını seçin bulunacaktır tıklatın.
    • Dokunmatik yüzey hassasiyeti en duyarlı olarak ayarlayın.

    murat murat (12492)