Windows 10 "Driver Power State Failure" hatasının çözümü nedir?

Resimdeki driverlar normal modda sorunlu olarak gözükmüyor ama Güvenli Mod'a girince üzerinde ünlem işareti bulunan driverlarda hata alıyorum. Bunları Güvenli Mod'da sildiğim zaman yeniden başlattığımda tekrar yüklenmiş oluyor. Bu driverlar yüzünden sürekli mavi ekran hatası alıyorum. Sorunu çözemeyip format attım aynı driverlar yine sorun yaratıyor yardımcı olabilirseniz sevinirim.

mrbey mrbey (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Mavi ekran hatalarının çözümü için bir rutin izlenir:  mavi ekran hatası çözme

    Güvenmli mod görüntüsü seni yanıltabilir. Güvenli modda Windows kendi varsayılan sürücülerini yükler. Windows 10 da karşılaşılan Driver Power State Failure hatasının büyük oranda sebebi ekran kartı sürücüsüdür.  Öncelikle Driver Power State Failure hatasının çözümü için önerim.

    Önce Microsoft tarafınsan sağlanan bir sürücü var mı onu kontrol et:

    1. Windows ve X tuşlarına bas. Açılan menüden Aygıt yöneticisini seç.
    2. Görüntü Bağdaştırıcıyı bul ve genişlet.
    3. Altında bulunan ekran kartını sağ tuşla tıkla ve sürücüyü güncelle seçeneğini seç.

    Güncelleme varsa yüklendikten sonra bilgisayarı yeniden başlat.

    Windows 10 Driver Power State Failure hatası çözülmezse, o zaman ekran kartı üreticisinin web sitesini ziyaret et ve oradan güncel sürücüyü indir ve yükle.

    Windows 10 Driver Power State Failure hatası hâlâ devam ediyorsa bu işlemi anakart ve diğer sürücüler için yapmalısın.

    Ayrıca Windows 10 tüm güncellemelerinin yüklü olduğundan emin ol.

    hakan hakan (15424)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Hocam baktım normal mod da sürücülerin hepsi güncel sıkıntı yok. Bilgisayarı zorladığım zaman hata veriyor ama genellikle photoshopta büyük dosyalarla çalıştığım zaman hata alıyorum. mrbey 6 yıl önce
    • dediklerimi yaptın mı, sürücüleri güncelledin mi? @mybey hakan 6 yıl önce