Windows 10 Ekran Alıntısı ve Taslak nedir?

Bilgisayarıma Windows 10 1809 güncellemesini yükledikten sonra ekran alıntısı aracını açtım "ekran alıntısı aracı taşınıyor..." diye uyarı çıktı. Yeni ekran alıntısı ve taslak diye bir uygulamayı açmamı istedi.

Ekran Alıntısı ve Taslak uygulaması ne işe yarar?

ekran alıntısı aracı taşınıyor

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10 Ekran Alıntısı ve Taslak nedir?

    Ekran Alıntısı ve Taslak uygulaması, Windows 10'a 1809 güncellemesiyle beraber eklenen yeni ekran görüntüsü alma aracıdır. Normalde standart ekran alıntısı aracını kullanıyorduk, ama sanırım onu tamamen kaldırıp yerine Ekran Alıntısı ve Taslak uygulamasını getirecekler. "Ekran alıntısı aracı taşınıyor..." uyarısı da o yüzden çıkıyor diye düşünüyorum, önceden bi haber veriyorlar.

    Ekran Alıntısı ve Taslak uygulamasının daha modern ve Windows 10'la tam uyumlu bir tasarımı var. Ayrıca normal ekran alıntısı aracına göre daha fazla özelliği bünyesinde barındırıyor. Ben bunu sevdim, gayet güzel olmuş.

    ekran alıntısı ve taslak

    omercik omercik (9418)