Windows 10 ekran düşük kalite sorunu

Ekranım son 4 gündür ne kadar hd ve 1080pde olsa gerek oyunlarda gerek videolarda özellikle videolarda kalitenin düştüğünü gözlemlemekteyim. Belli bir mesafede bu sorun çok belli olmasada hatta hiç belli olmasasa yakın mesafede bariz belli olmakta acaba sorun ve çözüm yolları nedir?

Dipnot: Normal kalite en yüksek ayarlardadır video ve oyunlarda

marttly marttly (1)
4 yıl önce sordu

  • Ekran kartın güncel mi? darkcrak 4 yıl önce
  • Evet. Günceldir marttly 4 yıl önce

Toplam 1 Cevap

1.Çözüm:

Ekran kartını güncellemeyi dene

NVIDIA ekran kartı nasıl güncellenir

AMD ekran kartı nasıl güncellenir

2.Çözüm:

Bios'u güncellemeyi dene

USB bellekten Bios Güncellemesi nasıl yapılır?

3.Çözüm:

​​​​​​​Windows 10'da 1903 sürümünü kullanıyorsan. Bu sürümde bir çok hata var ve bu sürüme yükselttiysen önceki sürümüne geri dönmeni tavsiye ediyorum

darkcrak darkcrak (5168)
4 yıl önce cevaplandı

  • tamamdır geri dönücem teşekkürler marttly 4 yıl önce
  • @darkcrak @marttly özelden paylaşmak kimseye fayda sağlamıyor, çözüm bulursanız buraya yazın hakan 4 yıl önce
  • Teşekkür ederim @hakan darkcrak 4 yıl önce
  • biosu güncelleyince daha iyi oldu teşekkürler marttly 4 yıl önce
  • Çözüldüyse çözüldü olarak işaretler misin @marttly darkcrak 4 yıl önce