Windows 10 Ekran Kapandıktan sonra çalışmaya devam etsin

Herkese merhabalar. Benim şöyle bir sorunum var. Bilgisayarı güç yönetiminden ayarlayarak belli bir süre sonra ekranın kapanmasını ayarladım. Hemen alt ayarlardan uyku modlarını "Hiçbir Zaman" olarak seçtim. Fakat yine de belli bir süre sonra bilgisayar kendini uyku moduna alıyor. Ve arka planda çalışmasını istediğim program duruyor. Bilgisayarı aktif edince çalışmaya devam ediyor. Bunu nasıl önlerim. Ekranın kapanmasını fakat bilgisayarın olağan şekilde programı çalıştırıp işlemlere devam etmesini istiyorum. Lütfen yardımcı olunuz. İyi çalışmalar.
Bilgisayar Marka/Model: MSI Katana GF76-12UC

veziroglu veziroglu (1)
4 ay önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Güç planını seçin veya özelleştirin penceresinde Seçilen planın yanında Plan ayarını değiştir var. Ona tıkla.

    Plan ayarını değiştir: Dengeli  bölümünde

    Ekranı kapat (dileğin sekilde ayarla)

    Bilgisayarı uyku moduna geçir: Pilde (Hiçbir zaman) Prize Takılı (hiçbir zaman) olarak ayarla.

    Daha sonra alt bölümden Gelişmiş güç ayarlarını değiştir'e tıkla.

    Uyku bölümünde:

    • Uykudan önce bekleme: 10000 (pilde ve prize takılı durumda)
    • Hazırda beklemede geçecek süre: 10000

    olarak değiştir. Uygula ve bilgisayarı yeniden başlat. Bir de böyle dener misin?

    alattin alattin (16999)
    4 ay önce cevaplandı

      Hocam söylediğiniz şekilde yaptım. Hiçbir Zaman olarak görünüyordu ama 1000000 yazıp kaydettim. Umarım olmuştur.

      veziroglu veziroglu (1)
      4 ay önce cevaplandı

      • Çok teşekkür ederim. Sanırım sorun çözüldü... veziroglu 4 ay önce