Windows 10 en fazla kaç GB Ram destekler?

Windows 10 32 bit en fazla kaç GB Ram destekler?

Windows 10 64 bit en fazla kaç GB Ram destekler?

Windows 10'nin ram limiti nedir?

hakan hakan (15394)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10 32 bit en fazla kaç GB Ram destekler?

    Windows 10 32 bit işletim sisteminin en fazla destekleyeceği RAM miktarı, Windows 10'un sürümüne göre aşağıda listelenmiştir.

    • Windows 10 Enterprise 4GB
    • Windows 10 Education 4 GB
    • Windows 10 Pro 4 GB
    • Windows 10 Home 4 GB

    Windows 10 64 bit en fazla kaç GB Ram destekler?

    Windows 10 64 bit işletim sisteminin en fazla destekleyeceği RAM miktarı, Windows 10 'in sürümüne göre aşağıda listelenmiştir.

    • Windows 10 Enterprise 2 TB
    • Windows 10 Education 2 TB
    • Windows 10 Pro 2 TB
    • Windows 10 Home 128 GB

    Yukarıdaki bilgiler Windows 10 işletim sisteminin Ram üst limitleridir. Elbette sizin bu değerleri görebilmeniz için anakartınızın da RAM limitinin bu değerleri karşılıyor olması gerekir. İşletim sistemi gibi anakartların da desteklediği maksimum ram limiti vardır.

    Kaynak: Microsoft

    hakan hakan (15394)