Windows 10 eski sürümü nasil indirilir?

Selamun aleykum abiler Wndows 10 eski sürümü indirmem lazim. 21H1 sürümü bilgisayarimda çok kasiyor. Bu yüzden daha eski sürümü indirmem lazim 20H2 miydi o onu indirmem lazim. Nasil indirebilirim. Çok ihtiyacim var. Cevaplarini 4 gözle bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

benmerakettimde benmerakettimde (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Rufus ile indirebilirsin. Birazdan videosunu Youtube kanalına atacağım.

    Burayada linkini koyarım.

    Düzenleme:

    Eski Sürüm Windows 10 / Eski Sürüm Windows 11 Nasıl İndirilir? videosu çektim, uzmanim.net youtube kanalında yayında

    https://www.youtube.com/watch?v=FXE5JgLh_HM

    alattin alattin (16999)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Denedim. Rufus programin kendisinden indiremiyorum. Chrome tarayicisi ile denedim 10 11 MB aliyor internet kesilmiş gibi Resumy diyor tikliyorum devam ediyor yine 10 11 yada biraz fazla indiriliyor yine ayni. Böyle böyle 267MB indirdim. Sonrada Retry dedi tekra benmerakettimde 2 yıl önce
    • Başdan indurmeye başladi benmerakettimde 2 yıl önce

    Windows 10'u İndirin sitesinden "Aracı şimdi indirin" yazısına tıklayıp "MediaCreationTool21H2" indirin.

    Programı açın, karşınıza kullanıcı sözleşmesi çıkacaktır, kabul edin.

    Karşınıza iki seçecek çıkacaktır,

    • Bu bilgisayarı şimdi yükselt
    • Başka bir bilgisayar için yükleme medyası

    "Bu bilgisayarı şimdi yükselt" seçerseniz bilgisayarınızda veri kaybı olmadan yükseltme işlemi yapacaktır.

    "Başka bir bilgisayar için yükleme medyası" seçerseniz Windows 10 dosyalarını USB bellek, DVD veya ISO oluşturacaktır.

    "Dil, mimari ve sürüm seçin" kısmında tercihinize göre seçim yapabilirsiniz.

    • Dil: Türkçe
    • Sürüm: Windows 10
    • Mimari: 64-bit

    Ya da "bu bilgisayar için önerilen seçecekleri kullan" işaretleyebilirsiniz, sisteminize göre kendisi seçiyor.

    "Kullanılacak medya seçin" kısmında karşımıza iki seçenek çıkıyor,

    • USB flash sürücü
    • ISO dosyası

    USB flash belleğiniz varsa ve en az 8 GB ise direk flash belleğe yazdırabilirsiniz.

    Buradaki en etkili yol ISO dosyası oluşturmaktır, USB flash bellek seçerseniz tam aktarma yapmayabilir, zaten ISO dosyasını flash belleğe yazdıracağımız için ISO dosyası daha mantıklı.

    İSO dosyasını dilediğiniz yere kaydedebilirsiniz.

    Sıfırdan Windows 10 kurulumu - Uzmanim.net'in yapmış olduğu videoyu izleyebilirsiniz.

    ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Ilgilendiğin için teşekkurler. Ama windows10 indirme sitesinde yani microsoft sitede artik araci şimdi indir seçeneği yok. benmerakettimde 2 yıl önce
    • Vallah cevap yazdığım da vardı, şimdi kontrol ettiğim de seçenek gitmiş. @benmerakettimde ilkaybaki16 2 yıl önce