Windows 10 Etkinleştirme Sorunu

Merhaba arkadaşlar, sorunuma benzer bir konu bulamadım o yüzden yeni bir konu açıyorum. Benzer konu var ise kusuruma bakmayın.

Laptopumda orjinal Windows 7 Home sürümünü kullanıyordum, harddiskini değiştirdim ve Windows 10 Pro sürümünü yükledim sıfır harddiske. Laptopun altında yer alan etiketteki "Product Key"i etkinleştirme sayfasına girince, "Windows 10 Pro çalıştırıyorsunuz. Girdiğiniz ürün anahtarı bu sürümü etkinleştirmek için kullanılamaz. Hata kodu:0x004f210" uyarısı çıkıyor. Bu hata herhalde Windows 10 Home sürümünü yüklemediğimden kaynaklanıyor. Bu hatayı nasıl halledebilirim. İlla ki Windows 10 Home sürümünü mü kurmam lazım bilgisayara? Veya eski ürün anahtarımı Pro için kullanabilmek için ne yapabilirim?

Elimdeki anahtar işe yaramayınca, okulun bize verdiği izinle lisanslama yapmak istedim. Fakat bu sefer de şu hatayı aldım. "Windows(R), Professional edition (xxxxxxxx-xxxx-xxxx-xxxx-xxxxxxxxxxxx) etkinleştiriliyor...
Hata: 0x803F7001 Microsoft Windows çekirdek olmayan sürümünü çalıştıran bir bilgisayarda hata metnini görüntülemek için 'slui.exe 0x2a 0x803F7001' komutunu çalıştırın.

Bu hataları giderebilmek için ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkürler.

sengezers sengezers (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    windows etkinleştirme aracı ile denedinizmi etkilşetirmeyi  KMS internette rahalıkla bulabilirsiniz

    aracı çalıştırmadan önce antivirüs progamı varasa devere dışı yapın

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

      "Windows etkinleştirme aracı" ile etkinleştirme legal midir? Yani elimde orjinal ürün anahtarı mevcutken farklı programlarla 6 aylık etkinleştirme işlemlerine girişmek istemiyorum da.

      Teşekkürler yanıtınızdan dolayı.

      sengezers sengezers (1)
      8 yıl önce cevaplandı

      • değil tabiykide son çare olrak deneyebilirsiniz illgal bir program candan 8 yıl önce

      Windows 10 indirme aracı Şimdi İndirin - 32 bit sürümü (tıkla)

      Windows 10 indirme aracı Şimdi İndirin - 64 bit sürümü (tıkla)

      Bunlardan hangisi uygun ise Microsoftun bu kendi aracı ile  yeniden download et ve yeniden kur, etkinleştirme problemi olmayacaktır.

      Bu linkten ilgili ve gerekli bilgiyi öğrenebilirsin (tıkla)

      Not: İki türlü yapabilirsin. Birincisi önce eski sistemin olan etkinleştirilmiş haliyle Windows 7'ye geri dönersin (Mesela Recovery'den veya yeniden yükleyip etkinleştirerek) ve daha sonra ilgili Microsoft aracıyla Windows 10 yükseltmesi yaparsın. İkincisi herhangi bir PC'de bu Microsoft aracıyla orjinal kurulum iso'sunu download ederek (USB flash sürücüde tercih edilebilir) sıfır kurulum yaparsın. Her iki izlenecek yoldada lisans problemi olmayacaktır. Fakat sıfır kurmada uyumlu Windows 10 iso'su download'ı şarttır; yoksa lisanslama olmaz.

      temmuz temmuz (12505)
      8 yıl önce cevaplandı

        Temiz kurulum yolu ile yapacaksan Bilgisayarınızda Wndows 7 Home Basic ürün anahtarı varsa PRO' da etkin olmaz. Windows 10 Home sürümünü kurmanız gerekir.

        ogzkzu ogzkzu (286)