Windows 10 format sırasında siyah ekran sorunu.

Merhaba arkadaşlar. Hp pavilion Laptop kullanıyorum.
Bilgisayarı sıfırla kısmından fabrika ayarlarına döndürmek için işlemleri sırayla yaptım. Sonrasında " Diskteki yükleme için seçilmiş bölümler önerilen düzende değil. GPT disklerini yüklemeyle ilgili daha fazla bilgi için Microsoft web sitesine (www.microsoft.com) gidin ve GPT araması yapın." ve bundan sonra da bi uyarı çıktı devam dedim. Bir kaç işlemi yükledikten sonra yeniden başlattı ve pc saatlerdir siyah ekranda takılı kaldı. Format sırasında mouse u çıkarmayı unuttum bundan kaynaklanır mı bilmiyorum. Daha sonra kapatıp biosa girmeye çalıştım. F10 tuşuna sürekli bastık ve açılmadı üstelik herhangi bi tuşa bastığımda dıt diye ses geliyor. Sorunum nedir, neyden kaynaklanıyor ve ne yapmayalım. Yol gösterirseniz sevinirim. Teşekkürler şimdiden.

kullanici3440 kullanici3440 (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    siyah ekran geldiğinde CTRL ALT DELETE tuşlarına aynı anda basın görev yöneticisini seçip açın açılan ufak pencerede üst kısımda bulunan ayrıntılar sekmesine tıklayıp explorer.exe varmı bak var ise üstüne gelip 1 kez sol tıklayıp alt tarafta bulunan görevi sonlandır butonuna tıkla sonra işlemi sonlandır yazısına tıkla ve üst kısımda bulunan dosya yazısına tıklayıp hemen altına gelecek olan yeni görevi çalıştır yazısına tıklayıp arama kutucuğuna explorer.exe yazın tamam butonuna tıklayın masaüstü ekranınız gelecektir

    gorele28 gorele28 (387)
    4 yıl önce cevaplandı

      Dıt sesi gelmesi normal. USB'ye W10 iso yazdırın düzgün bir şekilde.

      hydra hydra (3800)