windows 10 format

yakın zamada bilgisayar yavaşladığı için  format atmaya birine götürdüm format attıktan sonra bilgisayara format atan eksik programları yüklediğini farkettim mesele farming similatuor oyununu indirdikten sonra xinput_1,3 dll adlı bi dosyanın eksik olduğunu söyledi daha fazla eksik dosyanın  olduğunu sanıyorum o dosyaların hepsini nasıl bulabilirim ?

dlss dlss (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    .dll dosyasını atarak sorun çözülmez, başka sorunlara neden olur. Oynadığın oyunun orijinal olmadığını düşünüyorum, Ki orijinal olsa otomatik olarak gereken paketleri indirir ve kurardı. Her neyse.

    " Xinput_1,3.dll " hatası DirectX eksikliğinden kaynaklanıyor, aşağıdaki paketi indirip kur.

    Visual paketlerinin de yüklü olduğunu düşünmüyorum o yüzden aşağıdaki toplu paketi indir, paketleri kurarken yeniden başlatmanı isterse yeniden başlat.

    Yukarıdaki dosyanın içinde bulunan install_all.bat dosyası tüm vcredist yazılımlarını yüklemeye yarar, tek tek yüklemene gerek kalmaz. Ama tek tek yüklersen de aşağıdaki görünen vcredist'leri indir. x64, x86 kafanı karıştırmasın ikisini de yüklemelisin.

    Dosya içeriği;

    hydra hydra (3800)