Windows 10 fotoğraflar geç açılıyor. Nasıl çözülür?

Windows 10 bilgisayarımda fotoğraflar çok geç açılıyor. Bilgisayarımda virüs taraması yaptım, virüs falan yok ama ona rağmen bilgisayarda fotoğraflar çok geç açılıyor. Ne yapmam gerekir?

Windows 10 fotoğraflar geç açılıyor nasıl düzeltirim?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10 fotoğraflar geç açılıyor sebebi nedir?

    Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızda fotoğrafların geç açılmasının sebebi bilgisayarınızda teknik bir sorun olması falan değil. Fotoğraflar geç açılıyor çünkü Windows 10'un kendi Fotoğraflar uygulamasında gereksiz, saçma ve bir o kadar tuhaf bir yavaşlık ve ağırlık var. Bu nedenle Windows 10'da fotoğraflar çok geç açılıyor.

    Windows 10 fotoğraflar geç açılıyor çözümü var mı?

    Fotoğrafların geç açılmasının çok basit ve "oh beee!" dedirtecek bir çözümü var. Windows 7'den alışık olduğumuz fotoğraf görüntüleyicisini Windows 10'a eklemek. Windows 10'da fotoğraf görüntüleyicisi yok ama bunu kayıt defterinde yapacağımız ufak bir eklemeyle halledebiliriz.

    1. Windows 10 Fotoğraf Görüntüleyicisi indir linkine tıklayarak fotoğraf görüntüleyicinin .reg dosyasını bilgisayarınıza indirin.
    2. WinRAR ile indirdiğiniz dosyayı masaüstüne çıkartın.
    3. Ardından .reg dosyasına çift tıklayın ve gelen bütün uyarıları "evet"e tıklayarak onaylayın.

    4. Sonra fotoğrafa sağ tıklayıp Birlikte aç'a tıklayın ve Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi'ni seçin.
    5. Artık dosya sistemi hatası vermeyecek ve fotoğraflar sorunsuz bir şekilde açılacaktır.

    Windows 10 fotoğraflar geç açılıyor sorunuyla yüzleşiyorsanız bu çözüm size adeta ilaç gibi gelecektir. :) Windows 10 fotoğraf görüntüleyicisi sayesinde artık fotoğraflarınız eskiye göre kat kat hızlı bir şekilde açılacak.

    omercik omercik (9418)