Windows 10 gece ışığı ayarı nasıl olmalıdır?

Windows 10 öncesi F.lux adlı bir programı kullanırdım. Akşam olunca, ekran otomatik sararırdı. Şimdi Windows 10 kullanıyorum, kendi gece ışığı var. Ve son sürüm ile gece ışığı ayarlanabiliyor. Gece ışığı ayarları nasıl olmalıdır, en iyi ve sağlıklı. Odam karanlık, ekran direk yüzüme vuruyor, gece ışığım açık, ama ayarlı değil.

yotu yotu (9)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Gece ışığı ayarını siz kendinize göre belirleyin. Eğer bilgisayarınızın konum özelliği açıksa otomatikmen gün batımına göre kendi kendini ayarlar. Örneğin bulunduğunuz bölgede akşam saat 17:00 gibi gün batımı yaklaşıyorsa otomatikmen o saatte gece ışığı özelliği aktifleşebilir.

    Bunun yanında hangi saat etkinleşip hangi saat kapanacağını da siz belirleyebilirsiniz. Yani bu tamamen size kalmış bir şey. Ben hiç kullanmıyorum şahsen, onun yerine geceleri parlaklığı %0'a düşürüyorum.

    Parlaklık ayarını değiştirmek için:

    Sağ alt köşedeki batarya simgesine tıkladığınızda Parlaklık ayarı karşınıza çıkar. Buradan değiştirilebilir.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Parlaklığı nereden ayarlıyorsunuz? yotu 6 yıl önce
    • Sağ alt köşedeki şarj simgesine tıkla, oradan ayarlayabilirsin. @yotu omercik 6 yıl önce
    • Benim masa üstü :D yotu 6 yıl önce
    • Farketmez. Windows 10 her yerde aynı. Sağ alt köşede batarya işareti var, ona tıkladığında parlaklık ayarı çıkar. @yotu omercik 6 yıl önce