Windows 10 gizlice bant genişliğimizi kullanarak tüketiyormu? Bu nasıl önlenebilir?

Microsoft, Windows 10 güncellemelerini dağıtmak için bilgisayarımızı habersizce kullanıyor. Wudo ismiyle bilinen P2p ile aynı işleyişe sahip olan bir özellik vasıtasıyla güncellemeler internet üzerinden diğer kullanıcılara dağıtılıyor. İnternet kullanıcılarının kota fakiri ve mağduru olduğu ülkemizde bu çok önemlidir ve mutlaka engellenmelidir.

Nasıl?

temmuz temmuz (12505)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Aşağıdaki sırayı izleyin:

    1- Başlat

    2- Ayarlar

    3- Güncelleştirme ve Güvenlik

    4- Windows Update

    5- Gelişmiş Seçenekler (Windows Update bölmesinde, altta)

    6- Güncelleştirmelerin nasıl teslim edileceğini seç (Geişmiş Seçenekler>Güncelleştirmelerin nasıl yükleneceğini seçin bölümü alt kısımında)

    7- Default olarak açık haldeki switch anahtarını kapalı hale getirin (Güncelleştirmelerin nasıl teslim edileceğini seç >Birden çok yerden güncelleştirmeler altında)

    temmuz temmuz (12505)