Windows 10 görev çubuğuna Windows Defender simgesi ekleme

Windows 10 kullanıyorum, görev çubuğunda (sağ alt köşede) Windows Defender programı nasıl ekleyebilriim?

İnternetten Far Cry 4 için Fino4 SP-ModLauncher indirdim ve kurdum. Acaba ondan kaynaklı olabilir mi? Windows Defender açılıyor ama sadece görev çubuğunda simgesinin olmamasını soruyorum.

Başlat > Çalıştır > Services.msc yazdıktan sonra Windows Defender Gelişmiş Virüs Koruması'nı aç diyorum, "başladı" ve "durdu" diye bir hata veriyor. Neden böyle oluyor?

@ismailsarp

nvidiagtx nvidiagtx (690)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Edit:

    Sistem geri yüklenemez yeya problemi çözmezse;

    Virüs ve zararlı yazılımlar temizlenir:

    Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Zemana AntiMalware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    AdwCleaner nedir.nasıl kullanılır? (tıkla)

    Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

     sfc /scannow

    Komut isteminde (CMD) üstteki komutu çalıştırarakta problemlerin düzeltilmesi denenenir (Arabirim "Yönetici olarak çalıştır" istemiyle başlatılmalıdır).

    sfc /scannow komutu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır? (tıkla)

     Windows işletim sistemi "Sorun Gider" uygulama ve araçlarına başvurulur:

    Windows 10 işletim sisteminde "Sorun giderme" araçları toplu olarak nerede bulunurlar, bunlar nelerdir ve nasıl kullanılırlar? (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @temmuz abi gene yok nvidiagtx 6 yıl önce
    • dünde yoktu nvidiagtx 6 yıl önce
    • abi NE oluyor anlamadim nvidiagtx 6 yıl önce
    • Geri geldi görev çubuguna nvidiagtx 6 yıl önce
    • abi görev yöneticisini açtım başlangıç dedim Windows defendere sağ tıklayıp dosya konumunu aç dedim ordaki gelen programa tıkladım nvidiagtx 6 yıl önce
    • geldi ? nvidiagtx 6 yıl önce
    • bi sıkıntı çıkarmı virüs falan mı var pc mde nvidiagtx 6 yıl önce
    • Sistemi problem öncesi bir zamana geri yükledinmi bunu belirtmemişsin ama yine bir çok şey söylüyor ve soruyorsun. Önce sistem geri yükleme yapmalıydın ve sonuçları görmeliydin. Neyse, sonra yapılabilecekleride mesajıma ilave ediyorum, bakarsın @nvidiagtx temmuz 6 yıl önce
    • geri yükleme yapmaya çalışmışdım ama sistem geri yükleme tamamlanmadı hatası geldi nvidiagtx 6 yıl önce
    • @temmuz nvidiagtx 6 yıl önce
    • ha birde bu kendini güncelleştiriyor ya Windows defender ondan olabilirmi ? nvidiagtx 6 yıl önce
    • Niye bunu yazmıyorsun? İlle sormalımıyız? Birde neden PC'de virüs olup olmadığını virüs programlarına sormayıpta (onlarla taratmayıpta) bana soruyorsun, ben buradan nasıl bilebilirim? Yine neyse, başka bir geri yükleme noktası varsa onu denersin. Yoksa veya buradada olumsuz sonuç olursa bir işletim sistemi yükleme medyası (flash bellek veya DVD) ile PC'yi başlatarak ön yükleme sonrası kurtarma seçeneklerinden denersin. Windows yükleme medyası PC'de yüklü olan ile aynı olmalı, yoksa uyum göstermez @nvidiagtx temmuz 6 yıl önce
    • Abi seni sinirlendirdiysem kusura bakma, windows defenderin kendisindende malwarebyteslede tarattım hiç bulamamıştı :( nvidiagtx 6 yıl önce
    • Ben sorunca cevaplıyorsun. Ayrıca onlara sorduysan neden birde bana soruyorsun? Ben onlardan daha iyi bilebilirmiyim? :) @nvidiagtx temmuz 6 yıl önce
    • birşey dicem gine kızacaksın :D görev çubugunda görünmemesi bi sıkıntı yaratmıyor benim için sonuçta çalışıyor koruyor PC yi nvidiagtx 6 yıl önce
    • Defender çalışıyorsa problem olmaz @nvidiagtx temmuz 6 yıl önce
    • tamam abi sağol nvidiagtx 6 yıl önce
    • Sende sağol, kolay gelsin @nvidiagtx temmuz 6 yıl önce

    Sol alt köşedeki arama kutusuna "görev çubuğunda hangi simgelerin görüneceğini seçin" yazıp enter tuşuna basarak görev çubuğunda hangi simgelerin görüneceğiyle alakalı ayara ulaşılır.

    Burada gelen listede görev çubuğunda hangi uygulamaların görüneceğini ayarlayabilirsin. Oradan Windows Defender'i açık konuma getir

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Ama ne olduda sistem tepsisinden yok oldu ve neden hatalı çalışmaya başladı? Bence sadece sistem tepsisinden kaybolma problemi olarak görülmemeli ve daha sağlam ve güvenilir bir çözüm olarak sistemi problem öncesi bir zamana geri almalı (Sistem geri yüklemesinde bulunmalı) @farurhenho @nvidiagtx temmuz 6 yıl önce
    • Sikinti OImadi Bilgisayari Yeniden Başlattim Düzeldi nvidiagtx 6 yıl önce
    • Tamam öyleyse, geçmiş olsun @nvidiagtx temmuz 6 yıl önce
    • sağol birde Benim kasadan az da olsa fan sesi dışında ....rrr....rrr...rrr Hani Çok fazla Değil Windows Hoparlor Ses Düzeyi %10,%15 gibi düşün nvidiagtx 6 yıl önce
    • Kasadan gelen ses için başka bir konu açmalısın. Ama biraz detay malumat ile birlikte olmalı bu. Birde düzeldiğini belirttiğin Defender problemi/hatası eğer yakın zamanda tekrarlarsa sen yine sistemi geri yüklemeyi düşünürsün, tavsiyem olur @nvidiagtx temmuz 6 yıl önce
    • teşekkürler nvidiagtx 6 yıl önce
    • Ufak bir çay molası vermiştim. Gördüğüm kadarıyla problem çözülmüş. Hadi hayırlı olsun :) @temmuz @nvidiagtx omercik 6 yıl önce
    • SAğolasın :) nvidiagtx 6 yıl önce