Windows 10 görev çubuğundaki kişi simgesi nedir?

merhabalar bilgisayar ekranında sağ alt köşede saat ve tarihten önce iki insan simgesi var bu nedir acaba biriyle mesajlaşmamı yoksa mail adresi mi

samyelim samyelim (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    O simge Windows 10'daki Kişiler özelliğine ait. Diyelim senin Skype hesabın bilgisayarda açık, Skype hesabında kayıtlı kişileri oradan görebiliyorsun. Aşırı bir gereği yok. Ona sağ tıklayıp "Kişileri görev çubuğunda göster" seçeneğini kapatarak onu kaldırabilirsin.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Seninki daha pratikmiş yazmış bulundum. murat 5 yıl önce
    • Bilgi bilgidir :) Fazla bilgiden hiçbir zaman zarar gelmez @murat hocam omercik 5 yıl önce

    Eğer Windows 10 görev çubuğundaki kişileri kaldırmak istersen şu yolu izleyebilirsin:

    1. Windows 10 arama bölümüne görev çubuğu bildirim alanı yaz.
    2. Arama sana "görev çubuğu bildirim alanı" seçeneğini sunacaktır. Tıkla
    3. Açılan Görev Çubuğu penceresinde aşağı doğru in.
    4. Burada Kişiler seçeneğini göreceksin. Kapalı duruma getir.
    murat murat (12492)