Windows 10 Görev Çubuğundaki önizlemelerin boyutunu büyütme

Öncelikle merhaba Görev Çubuğunda bir uygulamanın önizlemesi varya kare şeklinde olan, onu nasıl büyütürüz? Mesela uzun olmasını istiyorum, nasıl yaparım?

oyuntubeyoutuber oyuntubeyoutuber (-89)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows üzerinde bunun için bir ayar yok fakat Kayıt Defteri Düzenleyicisi (regedit) üzerinden bunu yapabilirsin. Şu adımları uygula

    • Bilgisayarının arama bölümüne regedit yaz ve enter tuşuna bas, Kayıt Defteri açılacak
    • Gelen ekrandan şu yolu takip ederek Taskband değerine ulaşıyorsun
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Taskband

    • Taskband değeri içindeyken sağ taraftaki boş alana sağ tıkla ve DWORD (32 bit) Değeri'ni seç
    • Seçtiğin zaman oluşan değerin ismini şu şekilde ayarla: MinThumbSizePx

    Ayarladıktan sonra oluşturduğun değere çift tıkla, orada sayı girme alanına 400-500 gibi bir değer girmen gerekiyor. Oraya ne kadar büyük değer girersen, Görev Çubuğundaki uygulama önizlemeleri o kadar büyür. Bilgisayarını bir defa yeniden başlattıktan sonra Görev Çubuğundaki önizlemelerin büyüdüğünü göreceksin.

    Yaptığın bu işlemleri geri almak istersen, oluşturduğun MinThumbSizePx değerini sağ tıklayıp silmen yeterli olacaktır.

    NOT: Bu işlemler az önce benim tarafımdan denenmiş ve hiçbir sorunla karşılaşılmamıştır.

    omercik omercik (9418)