Windows 10 güncelleme nasıl kaldırılır?

windows 10 bir şekilde güncelleme yapmış  ve ben bu güncellemeyi kurmak istemiyorum windows 10 güncellemeleri nereye indirir ya da bilgisayarımı kapatırken karşıma çıkan güncelleştir ve kapat seçeceğini nasıl devre dışı bırakırım

ilkergmail ilkergmail (3)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    cevabınız için teşekkür ederim fakat güncelleme yüklendiyse bilgisayarımı kapatırken neden "güncelleştir ve kapat" ve "kapat" diye ayrı seçenekler var

    ilkergmail ilkergmail (3)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Güncelleştir ve kapat seçeneğine tıkladığınızda Windows güncellemeyi tam olarak işlemiş olacak ve bilgisayara öyle yüklenmiş olacak. Yani önce güncelleştir ve kapat seçeneğine tıklayarak güncellemenin işlenmesini sağlayın, daha sonra o güncellemeyi kaldırın. Daha mantıklı olur. omercik 6 yıl önce

    Windows'ta yüklenen güncelleştirmeleri görmek için:

    Denetim Masası'nı açın ve sağ üstteki arama bölümüne "yüklü güncelleştirmeleri görüntüle" yazın.

    Gelen ekrandan "Yüklü güncelleştirmeleri görüntüle" seçeneğine tıklayın. Windows güncellemeleri burada yer alır.

    Tarih sırasına göre güncelleştirmeleri burada görürsünüz. Yüklü güncelleştirmeleri görüntüle bölümünden, hangi güncelleştirmeyi kaldırmak istiyorsanız ona sağ tıklayın ve Kaldır seçeneğini seçin.

    Windows güncelleme kaldırma işlemi bu şekildedir.

    omercik omercik (9418)