Windows 10 güncelleme sonrası otomatik yeniden başlatma nasıl kapatılır?

Windows 10 güncelleştirme yaptıktan sonra otomatik olarak bilgisayar işlem yapmadığında bilgisayarı yeniden başlatmak için zamanlanıyor.  Windows güncelleştirme yükleme sonrası otomatik yeniden başlatma nasıl devre dışı bırakılır?

alattin alattin (16984)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10 güncelleme sonrası otomatik yeniden başlatma nasıl kapatılır?

    Windows 10'da güncelleme sonrasında otomatik yeniden başlatmayı kapatmak için:

    1. Windows ve R tuşlarına basın. Açılan çalıştır penceresine regedit yazın, enter tuşuna basın.
    2. Kayıt defterinde şu yolu izleyin:
      HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate\AU
    3. Sağ tarafta NoAutoRebootWithLoggedOnUsers değerini bulun.
    4. NoAutoRebootWithLoggedOnUsers değerini çift tıklayın ve 0 olan değeri 1 yapın.
    5. Kayıt defterinden çıkın.
    6. Eğer sizde AU değeri yoksa WindowsUpdate üzerindeyken sağ tuşla tıklayın.
    7. Yeni > Anahtar seçeneğini seçin. Değer olarak AU verin.
    8. AU anahtarını tıklayın. Sağ taraftaki pencerede sağ tuşla tıklayın. Yeni seçeneğini seçin.
    9. DWORD (32-bit) seçeneğini seçin.
    10. Ad olarak NoAutoRebootWithLoggedOnUsers verin. Çift tıklayın değer olarak 1 verin.
    11. Kayıt defterinden çıkın.
    12. Bilgisayarı yeniden başlatın.

    Bu işlemden sonra Windows 10 otomatik güncelleme sonrası yeniden başlamayacaktır.

    alattin alattin (16984)