Windows 10 güncelleme sonrası sorunlar

Bilgisayara 'windows güncelleme yardımcısı' isimli bir araç indi ve windows u güncelleştirerek creators update sürümünü yükledi.Bilgisayar açıldığında 10 saniye normal çalıştı sonra masaüstü ve programlar yavaşlamaya, görev çubuğu etkisiz hale gelmeye başladı.İşin tuhaf tarafı bir oyunu açıp kapattığımda her şey normale dönüyor. Güncellemeyi kaldırdım(ve aracını) fakat tekrardan yükledi. Ne yapamam gerekiyor? Şimdiden teşekkür ederim.

gncr gncr (9)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows updateyi hizmetler den durdur ve devre dili birak bunları geri yükledikten sonra yap.

    Tesekkurler

    uzmanim9993 uzmanim9993 (19)
    6 yıl önce cevaplandı

      Merhabalar,

      Muhtemelen Güncelleştirme ( UPDATE ) Arka planda otomatik olarak çalışıyor CPU ve Ram den çok yiyor olabilir.

      Görev Yöneticisinden Windows Update'yi Sonlandır Sonra BAŞLAT>msconfig Yazıp hizmetlerden Windows updateyi tikini kaldırabilirsin.

      Görev yöneticisinden Başlangıç kısmına gel ve Bilgisayarın başlarken hangi programların başlatıldıgına bak ve başlarken açılmasını istemedigin programlara sağ tıklayıp devre dışı bırak de eğer devre dışı bırak diye bir yazı yoksa etkinleştir varsa zaten devre dışı bırakılmış demektir

      EDİT : Gene Olmadıysa SİSTEM GERİ YÜKLEME YAPMALISIN
      Sistem Geri Yükleme nasıl yapılır?

      nvidiagtx nvidiagtx (690)