Windows 10 güncelleme yapınca Regedit ayarları sıfırlanır mı?

Windows 10 kullanıyorum güncelleme yaptım kişisel dosyalar hariç her şey sıfırlandı. Sorun bu değil ama Microsoft Compatibility Telemetry kapatmak için regedit ayarları yapmıştım onlarda sıfırlanmış mıdır? Bu arada Microsoft Compatibility Telemetry diski fazla kullanıyor.

ahmet5847 ahmet5847 (92)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Ana (büyük) güncelleme sonuçlarıda -ayarlar bakımından- aynı olur.

    Konu açarak soracağına Kayıt Defteri Düzenleyicisine (Regedit'e) girip baksaydın sorunun cevabını öğrenmek konuyu açmaktanda kolay olurdu herhalde. Hem baktığında sorduğun ayarın sıfırlandığını görme durumunda istediğin değişikliği hemen ve  yeniden yapma şansında olurdu öyle yapsaydın.

    Biraz düşünülmeli ve sırf sormuş olmak için sormamalı.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Aslında öyle yapmanın daha iyi olacağını biliyordum sadece genelde sorulan sorularda ayrıntıya girilir 2-3 farklı bilgi öğrenmiş olurum o yüzden sordum temmuz hocam zaten ahmet5847 6 yıl önce
    • hangisi daha performanslı diye sorular soruluyo gidip youtube vs yerlerden hangisinin daha çok fps alacağını öğrenemez mi insanlar burdaki şahsen benim amacım hangisin daha performanslı olacağından çok hangi etken önemli oluyor vs olurdu umarım anlatabildim hocam ahmet5847 6 yıl önce
    • Benim FPS ilede hiç işim olmuyor. Telemetry kapatma ihtiyacımda yok. Ama PC'den PC'ye makineden makineye ve kullanıcı ihtiyaçlarına göre bunlar değişebilir, bazı hallerde gerekli olabilir, bir şey diyemem. Hangisi performanslı sorularıyla alakalı seninde dediğin gibi kendileri araştırarak veya bizzat deneyerek cevap bulabilirler elbetteki @ahmet5847 temmuz 6 yıl önce

    Genelde ana güncellemelerde her şey Microsoft'un istediği hale geliyor. Yani kullanıcının yaptığı ayarlar varsayılan haline dönebiliyor. Mesela Creators Update güncellemesini yapmadan önce Hizmetler'den Windows Search hizmetini kapatmıştım fakat güncellemeyi yapınca geri açılmış. Sen hangi güncellemeyi yaptın?

    omercik omercik (9418)