Windows 10 güncellemeleri kapatma hakkında

Merhaba, benim işletim sistemim harici diskte ve Windows 10 güncelleme yardımcısı diye bir program bilgisayarı açar açmaz güncellemeye başlıyor sonra harici diskte kurulu olduğu için hata veriyor. Tekrar bilgisyarımı açtığımda tekrar aynısı sürekli aynı döngü ve durdurulmuyor internet kotası falan bitti, sürekli indirme yapıyor nasıl kapatacağım ben bunu?

aenesk aenesk (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Yapacağın iki şey var. Birincisi Windows 10 Windows Güncelleme Yardımcısını kaldırmak, ikinciside sistemde windows otomatik güncellemelerini kapatmak ve devre dışı bırakmak.

    Fakat bunları normal modda yapmak belki problem olabilir. Çünkü windows oturumu açılr açılmaz güncellemeler başlıyor diyorsun. Bunun için PC'yi önce "Güvenli Mod" ile açar ve Windows 10 Güncelleme Yardımcısını kaldırma işlemini bu oturumda yaparsın:

    Windows 10 Güvenli Mod Nasıl Açılır?, Windows 10 Güvenli Modda Açmak? (tıkla)

    Windows 10 Güncelleme Yardımcısını kaldırma işlemi Denetim Masasında "Programları kaldır veya değiştir" penceresinden yapılır. Diğer programları kaldırmak gibidir, onlardan hiç bir farkı yoktur.

    Daha sonrada Windows 10 Otomatik Güncelleştirme kapatma işlemine geçilir:

    Windows 10 Otomatik Güncelleştirme Kapatma nasıl yapılır? - videolu anlatım (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)