Windows 10 güncellemesi nasıl geri alınır ?

Windows'un yeni güncellemesinden sonra ortaya çıkan bir sorun. Hiçbir şeyi onaylayamıyorum ve/veya kaldıramıyorum.(yükleyemiyorum) Ne yapmalıyım?

dagdelen0244 dagdelen0244 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Görev çubuğunda başlat düğmesi yanında büyüteç ikonlu "Windows'u ara" düğmesi tıklanır ve arama satırına "program değiştir veya kaldır" yazılır. Üst kısımda beliren ilgili düğmeye tıklanarak Program Kaldır Veya değiştir sayfasına gidilir. O sayfada sol bölümde "Yüklü güncelleştirmeleri görüntüle" bağlantısına tıklanır ve açılan bölümde liste halinde çıkan güncellemelerden istediğini/istediklerini çift tıklayarak sistemden kaldırabilirsin.

    Veya;

    Eğer Sistem Geri Yükleme açık ise PC problem öncesi geri bir alma noktasına geri alınır.

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Windows 10'da Sistem Gerİ Yükleme arabirimi nasıl açılır? (tıkla).

    Eğer normal modda klavye/mouse kullanılamıyorsa, herhangi bir işlem yapılamıyorsa PC güvenli modda açılarak yapılmak istenenlerin o modda yapılması denenir.

    Windows 10'da Güvenli Mod nasıl açılır? (tıkla)

     Edit:

    Belki tam anlatamadın (Anlatma konusunda tembel olduğundan daha önce sözetmiştim). Eğer güncellemeden Windows 7 veya 8.1 gibi işletim sistemlerinden Windows 10'a yükseltmeyi kasteddiysen, bu yükseltmeden vazgeçerek eski sisteme geri dönebilirsin. Sormak istediğin buysa cevapta burada belirttiğim gibidir. Vaziyet böyleyse ve eski sisteme dönmek istiyorsan uzmanım.net arama motorundan Windows 10'dan eski sisteme geri dönmeyi aratarak bul, öğren. Kolay gelsin.

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

      Eski sürüm ne olur peki

      dagdelen0244 dagdelen0244 (1)
      8 yıl önce cevaplandı

      • Ne demek "eski sürüm ne olur"? Sormak istediklerini daha açık bir şekilde sormalısın. Problemleri ifade ederkende aynı şekilde.. temmuz 8 yıl önce
      • yani yeni surumu kaldırırsam eski sürüm otomatikmen devreye girermi dagdelen0244 8 yıl önce
      • Son güncelleme öncesine dönmek için -Sistem Geri Yükleme açıksa- siatemi geri yüklemek yeterlidir. Bu halde güncelleme kaldırma işlemine gerek kalmaz. Eğer son güncellemeyi kaldırırsan derleme numarası olarak eski derlemeye dönersin. O derleme senin istediğin derleme değilse Microsoft sitesinden istediğin İS Derlemesi getiren toplu güncellemeyi yüklersin. Normalde probleminin güncelleme ile ilgisi yoktur ama kaldırsanda bir şey olmaz. Baktın problem devam ediyor, aynı toplu güncellemeyi (ayni kodlu güncellemeyi) yeniden yüklersin.. temmuz 8 yıl önce
      • Belki tam anlatamadın (Anlatma konusunda tembel olduğundan daha önce sözetmiştim). Eğer güncellemeden Windows7 veya 8.1 gibi işletim sistemlerinden Windows 10'a yükseltmeyi kasteddiysen, bu yükseltmeden vazgeçerek eski sisteme geri dönebilirsin. Ama yükseltme sırasında eski sistem kon-runarak yükseltme yaptıysan.. Sormak istediğin buysa cevapta burada belirttiğim gibidir. Vaziyet böyleyse ve eski sisteme dönmek istiyorsan uzmanım.net arama motorundan Windows 10'dan eski sisteme geri dönmeyi aratarak bul, öğren. Kolay gelsin. temmuz 8 yıl önce