Windows 10 guncellenirken dosyalar silinir mi

Bilgisayarimda windows 10 sistemi kurulu ve yeni guncellemeler aluyorum ama dosyalarim cok oldugu icin guncellemeye korkuyorum guncellenirken dosyalar silinir mi?

serkan2 serkan2 (8)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Silinmez merak etme. Gönül rahatlığı ile güncelleyebilirsin.

    Zaten bunun sistem güvenliği ve stablite'si için yapılmasıda gerekir.

    Not: Bu sorduğun ile alakalı değil ama sana genel olarak bir ikazda bulunmak ve bilgi vermek isterim. PC'de mevcut önemli dosyalarının mutlaka PC dışında yedekleri olması gerekir. Zira PC'de bunlar mutlak güvenlikli olmazlar. Herhangi bir sebeple (bu sebepler virüsler, yazılımsal başka sebepler veya donanımsal olabilir) windows çökebilir, PC açılmayabilir. Bu ihtimallerde nazarı dikkate alınarak bu gibi riskler için önceden tedbirler alınmalı, önemli dosyaların güvenliği sağlanmalıdır. Yani bir harici diskte yedeği bulundurulmalıdır.

    Ve ayrıca sistemde yazılımsal problemler ve/veya sistem çökmelerine karşı Sistem Geri Yükleme mutlaka açık ve aktif tutulmalı, sistemde riskli değişiklikler öncesi Sistem Geri Yükleme arabirimine girilerek orada geçerli bir "sistem geri yükleme noktası" olup olmadığına bakılmalı, eğer yoksa (veya sistemin yakın geçmişine ait yoksa) el ile oluşturulmalıdır.

    Sistem Geri Yükleme ile alakalı daha geniş bilgiyi alttaki linkten öğrenebilirsin:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Tesekkur ederim cok sagol serkan2 6 yıl önce
    • Biraz rahatladim serkan2 6 yıl önce
    • Bir şey değil. Biraz değil, tam rahat ol @serkan2 , hiç problem olmaz :) temmuz 6 yıl önce
    • Tamam cok tesekkur ederim simdi tam rahatladim gercekten serkan2 6 yıl önce
    • Guncelleme biraz gec gidiyor genelde oylemi oluyor 15 dakikadir 20 faiz olmus serkan2 6 yıl önce
    • Öyleyse o büyük güncelleme olabilir (Creators, redstone 2). Sabırla sonuna kadar bekle. Güncellemenin tamamlanabilmesi için PC birkaç defa reset atabilir. Aman yarım bırakma, tamamlanmasını bekle. Yoksa ciddi problemlerle karşılaşabilirsin. Kolay gelsin @serkan2 temmuz 6 yıl önce