Windows 10 güncelleştirme eksik dosya sorunu

Win 10 64bit işletim sistemine sahibim. Güncelleştirme geldi ve güncellemeyi açtığımda eksik dosya diyor ve güncellemeyi yapmıyor. Yapabileceğim birşey var mı?

oddyn oddyn (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Öncelikle Başlığa Acil vb tarzı şeyler yazmamanız gerekir, "Acil" Gibi ithamlarda bulunmak bencillikdir, lütfen bu tür ithamlarda bulunmayalım.

    Sorunla ilgili yapman gerekenler;
    CMD'yi yönetici olarak açıp sfc/scannow yazıp, işlemin bitmesini bekle. İşlem bitince yeniden başlat.

    CMD'yi yönetici olarak açıp sırasıyla;

    • netsh int ip reset a.txt
    • netsh winsock reset
    • netsh winhttp reset Proxy
    • netsh advfirewall reset
    • ipconfig /flushdn

    Bunları yazın.

    CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki kodları sırasıyla gir.

    • Dism /Online /Cleanup-image /Startcomponentcleanup
    • DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
    • DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

    Buradan dosyayı indirip " Yönetici olarak " çalıştırın. İşlem bitince sistemi yeniden başlat. ( " VirüsTOTAL LİNK " )
    Buradan başka bir dosyayı indirip "  Yönetici olarak " çalıştırın. İşlem bitince yeniden deneyin.

    Sonucu bildirin.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

      linkden update aracını indirip denermisin ?

      krsn krsn (233)