Windows 10 Güncelleştirmelerini Kapatmak!

Windows 10 Güncelleştirmelerini Nasıl Kapatabiliriz!

Microsoft agresif davranışlarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Windows 10 kullanıcılarına zorla güncelleme yaptırmaya çalışıyor şu aralar. Tamam güncel olsun, iyi güzelde; bizim 50 GB kotamız var, her ay bilmem kaç GB indirme yapamayız. Oyun oynarken kendi kendine reset atan bir bilgisayar da pek işimize yaramaz!

esty esty (-48)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu güncelleme sorununun basit bir çözümü var. Windows Update servisini durdurmak. Ancak, kurnaz Microsoft, güncelleme servisini kapatınca windows mağazası çalışmamaya başlıyor. Mağazayı kullanıyorsnız güncelleştirmeleri açık tutmaya mahkumsunuz. Lafı fazla uzatmadan, buyrun dermanınız.

    Yapmamız gereken 2 tane ayar var. İlk ayar şöyle:
    -Ekranın Sol alt köşesindeki başlat tuşuna basıp “servisler” yazıyoruz. Olmazsa “yerel hizmetler” yazarak aratın.
    -Çıkan sonuca tıklıyoruz.
    -Açılan listede “Windows update” üzerine sağ tıklayıp özellikler diyoruz.
    -Başlangıç türü ayarını “devredışı” olarak ayarlıyoruz.
    -Kapatıp çıkabiliriz buradan. Yeniden başlatmayı isterse kabul etmeyin. İkinci ayarı da yapınca yeniden başlatacağız zaten.

    Sonra,
    -Yine başlat’a tıklayıp “gpedit.msc” yazıyoruz.
    -Çıkan sonuca tıklıyoruz.
    -Açılan sayfada Yönetim şablonları > Windows Bileşenleri > Windows Update yolunu takip ediyoruz.
    -Karşımıza çıkan listede “otomatik güncelleştirmeleri yapılandır” ayarına çift tıklıyoruz.
    -3 tane seçenek göreceksiniz, “etkin”e tıklayıp aktif olan ayarlardan “2- Karşıdan yükleme ve kurma için uyar” seçeneğini seçip tamam diyoruz.

    Bunları yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatıyoruz. Sorunumuz çözülmüş oluyor. Windows beklemedeyken bazen ekrana güncelleştirmelerle ilgili bir yazı çıkıp hiç gitmeye bilir. Size verdiği güncelleştirmeleri al seçeneğine tıklayıp açılan sayfayı kapatmak suretiyle kurtulabilirsiniz. Bu uyarı çok önemli bir güncelleştirme olursa gelecektir ve gelen güncellemenin boyutu küçük olacağından ötürü yapılmasında fayda var. Bir ara halledersiniz.

    esty esty (-48)