Windows 10 Güncelleştirmesi - İlgilenmeniz gerekenler - Windows Update yapamıyorum

Windows 10, Windows update yapmak istediğimde şu uyarıyı alıyorum: Windows 10 güncelleştirmesi -  İlgilenmeniz gerekenler var: Yüklemeye devam etmek ve Windows ayarlarınızı kişisel dosyalarınızı ve uygulamalarınızı tutmak için aşağıdakilere dikkat edilmesi gerekir.

Virtualbox - Windows 10 uyumlu olmadığından bu uygulamayı şimdi kaldırın.

Yukarıdaki mesaj çıkıyor ve Windows upate çalışmıyor. Ne yapabilirim?

alivecan alivecan (337)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    İki farklı şekilde ilerleyebilirsin:

    Muhtemelen VirtualBox sürümün eski. https://www.virtualbox.org/ önce bu adrese git ve güncel Virtualbox indir. Kurulumu yap. Daha sonra Windows Update çalıştır.

    Diğer çözüm: Önce Virtualbox'ı kaldır. Sanal makinalarına bir şey olmaz. Daha sonra Windows Upate yap ve Virtualbox'ı yukarıdaki linkten indir ve kur.

    Bu şekilde sorunu çözebilirsin.  Yüklenen güncelleme Virtualbox ile sorun çıkarıyor muhtemele güncel Virtualbox kurarsan sorun çözülür.

    murat murat (12492)