Windows 10 Güvenli Mod Nasıl Açılır?, Windows 10 Güvenli Modda Açmak?

Windows 10 Güvenli Mod Nasıl Açılır?

Windows 10 Güvenli Modda Açmak?

Windows 10 F8 tuşu ile güvenli moda giremiyorum, Nasıl güvenli modda açabilirim?

ismailsarp ismailsarp (6010)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10 F8 tuşu ile güvenli moda giremiyorum, Nasıl güvenli modda açabilirim?

    Windows 10 da da tıpkı Windows 8 gibi F8 tuşu ile güvenli moda girme işlemini yapamıyoruz.Bu durum yüzünden pek çok kullanıcı Güvenli moda nasıl girileceğini bilmiyor.

    Windows 10 Güvenli Mod Nasıl Açılır?

    Windows 10 Güvenli Modda Açmak?

    Windows 10 da güvenli moda girmek için birkaç yöntem mevcut aralarında en kolay olanları göstermeye çalışacağım.

    Yöntem 1: Msconfig ile güvenli modu açmak

    1. Başlat menüsüne gelin ve arama kutucuğuna çalıştır yazın ya da Windows+R tuş kombinasyonu ile çalıştır ı başlatabilirsiniz.

    2. çalıştır a msconfig yazın ve enter e basın

    3. msconfig penceresinden üstteki Önyükleme bölümüne gelin ve alttaki Güvenli önyükleme yi aktif edin.Ardından En az kutucuğunu işaretleyin. Tamam'a basıp çıkın.

    4. Karşınıza uyarı ekranı gelebilir Yeniden Başlat ı seçin.

    Bu işlemlerden sonra windows tekrar başladığında Güvenli Modda açılacaktır.

    Yöntem 2: Shift tuşuna basılı tutarak Güvenli Mod u açmak

    1. Başlat menüsünden bilgisayarınızı Shift tuşuna basılı tutarak Yeniden Başlat ı seçin.

    2.Biraz bekledikten sonra karşınıza Bir seçenek belirleyin ekranı çıkacaktır.Buradan Sorun Gider e basın.

    3. Ardından Gelişmiş seçenekler e basın.

    4. Sonraki aşamada Başlangıç ayarları na tıklayın.

    5.Ardından bir bilgi ekranı gelcektir.Buradan Yeniden başlat ı seçin.

    6. Yeniden başlatıldığında hangi modda açılması ile ilgili bir bilgi ekranı gelecektir.Bu ekranda F1'den F9 a kadar tuşların işlevleri yazar.Buradan F4 tuşuna basın.

    7. F4 tuşunun ardından bilgisayar Güvenli Mod'ta başlayacaktır.

    ismailsarp ismailsarp (6010)